Witam, jestem strasznie zazdrosna o byłą dziewczynę mojego chłopaka porównuje się do niej , byłam na

1 odpowiedzi
Witam, jestem strasznie zazdrosna o byłą dziewczynę mojego chłopaka porównuje się do niej , byłam nawet bardzo zazdrosna i wybuchnęłam płaczem gdy powiedział mi że kiedyś widział ja w bieliznie bo się przy nim przebierała łapie mnie mega zazdrość robię się w stosunku do niego nie ufna proszę o pomoc wybucham gniewem i płaczem
Dzień dobry,

Odczuwanie przez Panią silnej zazdrości wobec byłej dziewczyny swojego chłopaka i porównywanie się Pani do niej może wpływać na Pani relację, wywołując nieufność, gniew i płacz. Taka sytuacja może być bardzo trudna i obciążająca emocjonalnie.

Zazdrość jest naturalnym uczuciem, które może pojawić się w związku, jednak gdy staje się ona tak intensywna, że utrudnia codzienne funkcjonowanie i komunikację, warto zastanowić się nad jej przyczynami. Być może wynika to z obaw o własną wartość, lęku przed porównywaniem czy niepewności co do uczuć partnera.

Ważne jest, aby otwarcie porozmawiać z partnerem o swoich uczuciach. Szczera rozmowa może pomóc rozwiać wątpliwości i zbudować większe zaufanie. Warto również pracować nad wzmocnieniem własnej samooceny i pewności siebie, co może zmniejszyć poczucie zagrożenia.

Jeśli trudno jest Pani poradzić sobie z tymi emocjami samodzielnie, rozważenie konsultacji z psychologiem lub psychoterapeutą może być pomocne. Specjalista pomoże Pani zrozumieć źródła zazdrości i wypracować strategie radzenia sobie z nią, co pozytywnie wpłynie na Pani relację z partnerem.