Witam. Jestem w 8/9 tygodniu ciąży. Moje wyniki badań: Tokso IgG - 16,1 IU/ml (wynik pozytywny>10,5)

1 odpowiedzi
Witam. Jestem w 8/9 tygodniu ciąży. Moje wyniki badań: Tokso IgG - 16,1 IU/ml (wynik pozytywny>10,5); Tokso IgM- 1,6 S/CO (wynik pozytywny>1,0); awidność 24%(niska awidność<50 %). Zgodnie z zaleceniami ginekolog zażywam Rovamycyne 3 *1. Będę jutro powtarzać wyniki badań w laboratorium referencyjnym. Czy jest możliwe świeże zakażenie przy tak niskich przeciwciałach IgG? (Znalazłam informację że rozpoznaje się je przy IgG powyżej 300 IU/ml). Czy przechorowanie dwa tygodnie przed zapłodnieniem zakażenia korona wirusem może mieć wpływ na przeciwciała nieswoiste toksoplazmozy? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Dzień dobry,
Wartości IgG 16,1 IU/ml są stosunkowo niskie, ale nie można wykluczyć świeżego zakażenia na podstawie samego wyniku IgG.
Poziom przeciwciał IgM wynoszący 1,6 S/CO wskazuje na potencjalnie aktywną infekcję, ale może to również wynikać z niedawnej infekcji Covid 19 i tym samym taki wynik może być fałszywie dodatni.
Infekcja koronawirusem, szczególnie niedawna, może mieć wpływ na układ odpornościowy i potencjalnie wpływać na wyniki badań przeciwciał.

Ważne jest, aby powtórzyć badania w laboratorium referencyjnym, i skontaktować się ze specjalistą chorób zakaźnych. W zależności od tych wyników, lekarz może kontynuować lub odstawić obecne leczenie, lub zaproponować dodatkowe badnia.

Zażywanie Rovamycyne zgodnie z zaleceniami ginekologa jest istotne, gdyż może pomóc w zapobieganiu ewentualnym powikłaniom związanym z aktywną toksoplazmozą.

Przypominam, że wykonanie badań w kierunku chorób zakaźnych przed ciążą jest ważne, aby wcześnie wykryć ewentualne zagrożenia dla płodu i podjąć odpowiednie kroki zapobiegawcze. Jak również pomaga lekarzom w podejmowaniu decyzji dotyczących leczenia.