Witam jestem w trakcie leczenia lekiem Izotek i zrobiłam depilację wąsika mam tak czerwoną i piekącą

3 odpowiedzi
Jestem w trakcie leczenia lekiem Izotek i zrobiłam depilację wąsika mam tak czerwoną i piekącą skórę że coś strasznego już nie powiem o wyglądzie proszę mi napisać jak mogę to złagodzić dodam że nie wiedziałam że nie można robić depilacji pomocy!!!
Może Pani zastosować Alantan krem do złagodzenia objawów przez kilka dni. Powinno ustąpić. Depilacji proszę nie powtarzać.

Dzień dobry jak najbardziej można zastosować alantan lub cicabio , cicaplast . Gdyby pojawiła się opuchlizna, pieczenie można zastosować panthenol.
Witam Panià
„Pomocy” powinna Pani udzielić przede wszystkim osoba wykonująca zabieg. Izotek to jeden z typowych leków, ktorych nie powinno sie brać przy depilacji laserowej -osoba wykonujàca zabieg powinna zapytac o przyjmowane przez Panią leki. Nie wiem gdzie robila Pani depilację, ale jest coraz więcej miejsc gdzie zabiegi wykonują osoby, często nie lekarze, bez odpowiedniego doświadczenia, ktore jednak jest niezbędne do zapewnienia pacjentom bezpieczeństwa. Powinna Pani pokazać zmiany osobie wykonującej zabieg, bo byc może wtedy nauczy się i zapamięta, że trzeba pytać o leki. Jeśli Pani tego nie zrobi, zabiegi dalej będą wykonywane, ze szkodą dla innych pacjentów. Po zabiegu laserowym na skórze leczonej izotretinoiną mogà pojawić się nawet blizny, a w nsjlepszym przypadku przebarwienia. Nie widzę zmian, ale na początek polecam cos nowocześniejsze niz Alantan, np Cicaplast B5 balsam czy Zinalfat- można je stosować kilka x dziennie. Mam nadzieję, że się wygoi, ale czasem potrzeba miejscowego antybiotyku ze sterydem więc tym bardziej trzeba udać się do dermatologa. Pozdrawiam i życzę powodzenia! Dr ARW