Witam, Jestem z chłopakiem od 1,5 roku i mam wątpliwości co do jego zachowań… czuję że jest moją br

4 odpowiedzi
Witam,
Jestem z chłopakiem od 1,5 roku i mam wątpliwości co do jego zachowań… czuję że jest moją bratnią duszą, stałą w uczuciach…kocham go, nie wiem Za co ale chyba po prostu że jest, więc staram się go zrozumieć.

Co do jego zachowań, Nie za bardzo umiem to wszystko wyjaśnić, i czy dobrze odbieram jego zachowania. Ciągle pytam go o to i rozmawiam ale on jest defensywny o wszystko.

Wiec…za każdym razem jak rozmawia z starszą kobietą czy nawet nastolatką, zachowuje się tak jakby zabiegał o ich względy.

Na początku byłam zszokowana co widzę i jak one się zachowują kiedy on np odchodzi już od nich po rozmowie-jedna nawet prawie, może to dziwnie zabrzmi ale, jedna prawie jakby mogła to ‘zsikała się z tęsknoty’…jakby rozkochiwał je w sobie. Zignorowałam to co widzę bo to był pierwszy raz jak zaobserwowałam takie zachowanie…teraz jak wychodzimy do ludzi częściej to schematy się powtarzają.

Jakby on starał się rozkochiwać ‘tu i teraz’ wszystkie kobiety. Nawet moja ‘znajoma’ myślała że jest nią zainteresowany chyba ponkewaz, kiedy powiedziałam jej że mieszkamy razem, zrobiła sie czerwona i jakby była rozczarowana tą informacją.

Gdziekolwiek jesteśmy na 90% musi znaleść sobie obiekt tych zachowań.

Mówiłam mu ze jego zachowanie mnie zawstydza, czuję się niekochana i czuje się niepotrzebna…po co jest ze mną jeśli niekiedy nawet patrzy 20 razem na te samą dziewczynę i ona to dostrzega.

Przez jakiś czas tak nie robił ale stwierdził że nie jest sobą kiedy nie ‘zauważa kobiet’.
On stwierdza fakt że nic złego nie robi, bo się z nikim nie umawia itp.
Cala sytuacja i jego zachowania wspowadzaja mnie w kompleksy chociaż sama prunije pracować nad sobą i być pewna siebie, bo jak jest ze mną to przecież mnie kocha ale mam burze mózgu i tyle pytań…a to wszystko odbiera mója pozytywną energię.
Bo czy ja tak się zachowuje gdy kogoś kocham? Nie.
Proszę o pomoc lub sugestie jakie kroki powinnam podjąć. I co znaczą jego zachowania?
Z góry dziękuję!!!
Dzień dobry,

Rozumiem, że Twoja sytuacja jest bardzo skomplikowana i powoduje wiele emocji. Oto kilka punktów, które mogą pomóc Ci zrozumieć zachowanie Twojego chłopaka i podjąć decyzje, co do dalszych kroków:

Potrzeba Uznania: Twój chłopak może mieć silną potrzebę uznania i adoracji od innych kobiet, co może wynikać z niskiej samooceny lub potrzeby ciągłego potwierdzania swojej wartości. Tego typu zachowanie może być jego sposobem na podnoszenie własnej wartości.

Flirt jako nawyk: Niektórzy ludzie mają nawyk flirtowania, który może być trudny do zmiany. Może to być dla niego sposób na nawiązywanie kontaktów lub po prostu czerpanie przyjemności z interakcji z innymi.

Brak świadomości: Możliwe, że nie zdaje sobie sprawy, jak jego zachowanie wpływa na Ciebie. Jeśli nigdy nie doświadczył takich konsekwencji swoich działań, może nie zdawać sobie sprawy z ich wagi.

Twoje Odczucia i Reakcje
Zawstydzenie i brak poczucia wartości: Naturalne jest, że jego zachowanie powoduje, że czujesz się niekochana i nieważna. To normalna reakcja na sytuację, w której Twój partner skupia w taki sposób swoją uwagę na innych kobietach w Twojej obecności.

Kompleksy: Nawet jeśli pracujesz nad swoją pewnością siebie, ciągłe porównywanie się do innych i widzenie partnera flirtującego z innymi kobietami może prowadzić do powstania kompleksów.

Komunikacja i Granice
Wyrażenie swoich uczuć: Kontynuuj otwartą komunikację z chłopakiem, ale staraj się skupić na tym, jak jego zachowanie wpływa na Twoje emocje, zamiast oskarżać go. Możesz powiedzieć: "Czuję się niekochana i nieważna, kiedy widzę, jak flirtujesz z innymi kobietami."

Ustalanie granic: Zastanów się, jakie granice są dla Ciebie ważne w związku. Czy akceptujesz flirtowanie jako niewinną zabawę, czy jest to dla Ciebie coś, co przekracza granice akceptowalnego zachowania w związku?

Co Możesz Zrobić?
Zrozumienie swoich potrzeb: Zastanów się, czego naprawdę potrzebujesz od związku i czy Twój chłopak jest w stanie te potrzeby spełnić.

Decyzja o przyszłości związku: Jeśli jego zachowanie nie zmienia się mimo rozmów i pracy nad związkiem, musisz zastanowić się, czy taki związek jest dla Ciebie zdrowy i czy jesteś w stanie zaakceptować takie zachowanie w dłuższej perspektywie.

Podsumowanie
Zasługujesz na związek, w którym czujesz się kochana, szanowana i ważna. Masz prawo stawiać i chronić swoje granice. Jeśli zachowanie Twojego chłopaka sprawia, że czujesz się niekomfortowo, masz pełne prawo wyrazić swoje uczucia i oczekiwać zmian. Jeśli mimo Twoich starań sytuacja się nie poprawia, może warto zastanowić się nad dalszymi krokami, które będą najlepsze dla Twojego zdrowia emocjonalnego i psychicznego.

Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia, rozważ konsultację z terapeutą, który pomoże Ci zrozumieć Twoje uczucia i podjąć najlepszą dla Ciebie decyzję. Jeżeli zdecydujesz się szukać wsparcia, zapraszam na wizytę online.

Dzień dobry,

Opisuje Pani wybiórczy repertuar zachowań partnera, który ma dla Pani istotne znaczenie tj. Wpływa na Pani dobrostan psychiczny. TO ma znaczenie.
Warto zastanowić się nad konsultacją psychologiczną z wybranym przez Panią psychologiem/psychoterapeuta i przyjrzeć się temu, czego Pani w tej sytuacji konkretnie potrzebuje i być może dzięki takim konsultacjom wygeneruje Pani rozwiązania, podejmie samodzielnie właściwe, z Pani perspektywy, kroki.

Pozdrawiam,
KP
Dzień dobry,

Rozumiem, że przeżywa Pani trudny czas i czuje się zdezorientowana zachowaniami swojego partnera. To, co opisuje Pani jako jego zabieganie o względy innych kobiet, może być frustrujące i wpływać na Pani poczucie bezpieczeństwa oraz pewność siebie w związku. Ważne jest, aby zrozumieć swoje uczucia i potrzeby w tej sytuacji oraz znaleźć sposób na konstruktywną komunikację z partnerem.

Po pierwsze, proszę pamiętać, że Pani uczucia są ważne i mają znaczenie. Jeśli zachowanie partnera sprawia, że czuje się Pani niekochana i niepewna, warto to komunikować w sposób jasny i spokojny. Warto spróbować jeszcze raz porozmawiać z nim o tym, co Pani czuje, używając zdań zaczynających się od "ja" zamiast "ty", na przykład: "Czuję się niepewnie, gdy widzę, jak zwracasz uwagę na inne kobiety".

Po drugie, warto zastanowić się, czy partner jest otwarty na pracę nad swoim zachowaniem i na wspólne budowanie silniejszej relacji. Jeśli on jest defensywny i nie chce zrozumieć Pani punktu widzenia, może być trudno znaleźć wspólne rozwiązanie.

Trzecie, możecie rozważyć wspólną terapię dla par. Terapeuta pomoże Wam zrozumieć, skąd biorą się te zachowania i jak możecie pracować nad nimi, aby zbudować zdrowszą i bardziej satysfakcjonującą relację. Terapia może również pomóc w budowaniu lepszej komunikacji i wzajemnego zrozumienia.

Wreszcie, warto skupić się na sobie i swoich potrzebach. Czy czuje się Pani szczęśliwa i spełniona w tym związku? Czy partner jest gotów wziąć pod uwagę Pani uczucia i pracować nad związkiem? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc Pani podjąć decyzję, czy kontynuowanie tej relacji jest dla Pani najlepsze.

Proszę pamiętać, że zasługuje Pani na związek, w którym czuje się kochana i doceniana. Jeśli potrzebuje Pani dodatkowego wsparcia, psychoterapia indywidualna może być również pomocna w zrozumieniu i radzeniu sobie z trudnymi emocjami.

Pozdrawiam serdecznie.
Szanowna Pani, będąc w relacji, przynosimy do niej swoje doświadczenie życiowe i schematy, przyzwyczajenia z domu rodzinnego i wizje relacji np. obserwowanych swoich rodziców. Mamy ustalone określone wartości, ale i wizję własnego związku. Jednak obok charakterów, wizje partnerów mogą się różnić. Dlatego warto, nie obwiniając się, ale zachowując zasady komunikacji określone jako porozumienie bez przemocy (polecam lekturę M Rosenberga o tym tytule) poszukać dookreślenia co jest ważnego dla każdego z Państwa w związku, na jakich zasadach, wg każdego z Państwa dobrze by związek funkcjonował, czego każdy by chciał dla siebie i dla partnera, co jest dla każdego z Państwa trudne, a co wręcz boli. Ponieważ taka rozmowa jest trudna, a każdy z Państwa jest stroną, może okazać się spotkanie ze specjalistą jest tu jak najbardziej na miejscu. Dobrych decyzji. Życzę powodzenia na drodze do partnerskiej relacji. Anna Jeglińska