Witam.Jestem z facetem od 2 lat.Wkurza mnie fakt ,że dodaje do obserwowanych i lajkuje zdjecia innyc

3 odpowiedzi
Witam.Jestem z facetem od 2 lat.Wkurza mnie fakt ,że dodaje do obserwowanych i lajkuje zdjecia innych dziewczyn z instagrama,tik toka.Nie szczędzi również uwag na ich temat,zachwytu jakie sa ładne itd..w mojej obecnosci.Dzisiaj na pytanie co by zrobił gdyby jedna ktora mu sie mega podoba chciałaby sie z nim spotkac,odpowiedził ze nie wie co by zrobił.Poczułam sie jak kretynka.Jest ze mna a rozglada sie za innymi,liczy ze jakas bedzie chciala sie z nim spotkać.Czuje sie niepewnie w tym zwiazku- co mam zrobić?
Ela
Dzień dobry,
zdrowa i dobra relacja w związku opiera się na szczerości i zaufaniu, które tworzą bezpieczeństwo emocjonalne. Dlatego zawsze w sytuacjach, w których pojawiają się wątpliwości warto podjąć szczerą rozmowę. Bardzo ważne jest też otwarte wyrażanie swoich potrzeb i oczekiwań do co partnera i do relacji. Lajkowanie zdjęć innych kobiet nie oznacza, że partner szuka innych relacji i mu na Pani nie zależy. Natomiast, jeśli to Panią niepokoi, wzbudza niepewność, to warto o tym otwarcie porozmawiać.
Życzę powodzenia.
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Szlasa-Więczaszek

Dzień Dobry, widzę, że sytuacja jest trudna. Gorąco zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby szerzej omówić ten temat na wizycie. Pozdrawiam :)
Myślę, że warto będzie szczerze porozmawiać z partnerem na temat emocji i konkretnych myśli oraz wątpliwości, jakie wzbudza w Pani tego typu zachowanie. Polecam spróbować zainicjować rozmowę wg schematu obserwacja faktu -> wrażenie -> wyrażenie wiążącej się z nim emocji -> prośba. W Pani przypadku mogłoby to wyglądać mniej więcej tak: "Kiedy przeglądasz przy mnie zdjęcia innych dziewczyn i komentujesz ich wygląd (fakt), mam wrażenie, że już Ci się nie podobam (tutaj spekuluję - należy informować o swoim prawdziwym wrażeniu), co sprawia, że czuję się niepewnie w relacji z Tobą (emocja), ponieważ nie wiem jakie są Twoje intencje, co jest dla mnie trudne/stresujące. W związku z tym chcę Cię prosić o szczerą rozmowę na temat tego czy jest coś, czego brakuje Ci w naszej relacji, bo zależy mi na tym, żeby było nam dobrze ze sobą (prośba)". Polecam spróbować, być może tak sformułowany komunikat pozwoli na przeprowadzenie niełatwej, ale owocnej rozmowy.