Witam,jestem ze swoim chłopakiem 3 lata. Przechodzimy poważny kryzys z mojego powodu. Otóż jestem st

5 odpowiedzi
Witam,jestem ze swoim chłopakiem 3 lata. Przechodzimy poważny kryzys z mojego powodu. Otóż jestem strasznie zazdrosna,w przeszłości zostałam zdradzona. Boje się ze doświadcze tego ponownie. Mój chłopak pracuje w większym gronie kobiet,ostatnio zauwazylam wiadomosc od jednej z nich. Zaznaczę ze nic tam takiego nie było,wywiązała się ostra kłótnia. Jestem osoba bardzo nerwowa,w przypływie gniewu wypowiadam słowa które nie powinny mieć miejsca doszla do tego agresja. Dodam ze było kilka takich sytacji,jednak ta przeważyła. Mój chłopak z kolei jest bardzo uczuciowy,wiem doskonale ze go to zabolało. Rozmawialiśmy po tym wszystkim ze sobą,niby wyjaśniliśmy sobie wszystko jednak po paru dniach zauwazylam ze się wycofuje, powiedział ze musi sobie wszystko poukładać. Przyznał się ze poznał kogos w tym czasie, w sensie do porozmawiania. Nie wiem co mam już robic,kocham go i nie chce stracić. Czy jest szansa na odbudowę związku?
Witam serdecznie, szansa jest zawsze, aczkolwiek ważnym elementem powinna być praca nad swoimi emocjami.
Dobrze by było przepracować zdradę, której pani doświadczyła, ponieważ niezależnie od motywu, z powodu którego dochodzi do zdrady, jest to doświadczenie bolesne i rujnujące dla osoby doświadczającej zdrady i ma wpływ na dalsze związki i relacje.Warto było by skorzystać z porady psychologa.
Z wyrazami szacunku
Agnieszka Petruczenko

Z tego co Pani opisała mam przekonanie, że szansa na odbudowę związku jest.

Na ten moment do pracy wydaje się:
- Pani "trauma" związana z doświadczeniem zdrady,
- kontrola emocjonalna,
- przeżywanie uczuci zazdrości,
- Państwa potrzeby (skoro Partner się wycofuje i szuka sobie kogoś "do porozmawiania" to sugeruje, że nie otrzymuje dość szczerości i bliskości emocjonalnej w związku albo nie potrafi ich przyjąć.

Jeśli z Państwa strony jest wspólna wola pracy nad poprawą związku, to sugerowałby zacząć od wspólnego spotkania z terapeutą par. On zasugeruje Państwu dalszy kierunek (którym może być praca z Państwem jako parą, praca indywidualna każdego / jednego z Państwa, połączenie obu).
Jeśli Partner nie jest chętny na konsultacje dla Par, proszę samodzielnie skorzystać ze wsparcia psychologa. Ma Pani kilka kwestii, które wydają się dotyczyć głównie Pani i jest to całkiem dobry moment, aby się tym zająć.

Pozdrawiam i powodzenia!
Z Pani wypowiedzi można wywnioskować, że bardzo Pani zależy na tej relacji i budowaniu zaufania między Wami. Jest Pani świadoma wrażliwości partnera i tego, że Pani zachowanie z powodu zazdrości może być raniące - jest to już pierwszy krok do pracy nad lepszą relacją :)
Jeżeli czuje Pani, że nie radzi sobie ze zdradą z przeszłości i to wpływa na Pani aktualny związek warto rozważyć spotkania z psychologiem, dzięki, którym będzie Pani miała szansę przepracować Pani doświadczenia z przeszłości, spojrzeć na sytuację z innej strony i zrozumieć dlaczego to ma taki wpływ. W rezultacie, może to pozytywnie wpłynąć na Waszą relację i wzmocnić zaufanie.
Witam Panią serdecznie - zdecydowanie warto, aby przepracowała Pani temat zdrady, której doświadczyła Pani w poprzednim związku. To praca, którą trzeba podjąć - a zaprocentuje to większym poczuciem bliskości i bezpieczeństwa w obecnej relacji. Zapraszam na konsultacje, podczas których przyjrzy się Pani tamtemu doświadczeniu i określi na nowo, jak chciałaby się Pani czuć w związku, który Pani teraz buduje. Postrzeganie relacji damsko-męskiej i odczucia związane z dawną relacją mogą niekorzystnie rzutować na obecną. Sam kryzys, który teraz Państwo przechodzicie, odpowiednio zaopiekowany może być przyczynkiem do wzmocnienia więzi. Zmiany są możliwe - na początek proszę w nie uwierzyć! Pozdrawiam, trzymam za Panią kciuki!
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie, warto wejść w nową relacje z "czystą kartą" podejść do nowego związku jak do nowego rozdziału książki jakim jest nasze życie.
Nowy związek, to nowa zupełnie inna osoba, która nie powinna ponosić odpowiedzialności za to że inny mężczyzna nie był wobec Pani uczciwy. 3 lata tworzą Państwo związek, wiec na pewno utworzyła się już na tyle silna więź że warto mu zaufać i popracować nad wzmocnienie Pani poczucia wartości. Pozdrawiam