Witam, jestem żoną od 30 lat, mamy dzieci i wnuka. Od 6 miesięcy mąż ma kochankę i chce mnie zostawi

3 odpowiedzi
Witam, jestem żoną od 30 lat, mamy dzieci i wnuka. Od 6 miesięcy mąż ma kochankę i chce mnie zostawić. Ja go bardzo kocham, zaproponowałam terapię małżeńska ale męża to nie interesuje. Co mam zrobić, jak dotrzeć do kogoś kto nie chce słuchać. Proszę o poradę.
Witam,
Jeśli chodzi o terapie małżeńską, to nie będzie ona miała zastosowania, jeśli mąż nie ma chęci, żeby w niej uczestniczyć i się zaangażować. To co na ten moment może Pani zrobić, to zająć się sobą. Zdrada to bolesne doświadczenie, przykro mi słyszeć, że stało się to w Pani małżeństwie.
Przydatne jest wsparcie specjalisty, żeby poradzić sobie z takim ciosem. Na terapii indywidualnej może Pani uzyskać wgląd na temat tego jak Pani współtworzy relacje z mężem, innymi słowy jak to się dzieje, że miedzy Wami jest taka relacja jaka jest i pojawiła się ta zdrada. Może Pani też wzmocnić swoje zasoby i podjąć najlepsze dla siebie decyzje. Psycholog nie wie co dla Pani będzie najlepsze, natomiast pomaga wydobyć na zewnątrz pragnienia, przyjrzeć się sytuacji pod innym kontem i wspiera Pani podejmowanie decyzji.
Pozdrawiam
Natalia Dąbrowska

Rozumiem, że obecna sytuacja jest dla Ciebie bardzo trudna i bolesna. Kiedy partner odmawia udziału w terapii małżeńskiej i nie wykazuje zainteresowania rozwiązaniem problemów, może to być frustrujące i przytłaczające. W takiej sytuacji istnieje kilka rzeczy, które możesz rozważyć:

Skup się na sobie: W trudnych sytuacjach, w których nie możemy zmienić postawy drugiej osoby, ważne jest, aby skoncentrować się na sobie. Możesz skupić się na swoim zdrowiu psychicznym i fizycznym, rozwijaniu swoich zainteresowań, budowaniu wsparcia społecznego i dbaniu o siebie.
Rozważ terapię indywidualną: Terapia indywidualna może być pomocna w radzeniu sobie z bólem, zrozumieniu własnych emocji, znalezieniu siły i podejmowaniu decyzji. Terapeuta może pomóc Ci znaleźć strategie radzenia sobie w obliczu trudnej sytuacji i rozwijaniu własnego dobrostanu.
Rozmawiaj z bliskimi: Pogadaj z zaufanymi przyjaciółmi lub członkami rodziny o swoich uczuciach i trudnościach. Wsparcie emocjonalne i perspektywa innych osób mogą być pomocne.
Zastanów się nad prawnymi i finansowymi aspektami: W przypadku rozwodu lub separacji, warto skonsultować się z prawnikiem specjalizującym się w sprawach rodzinnych. Będzie w stanie doradzić Ci w kwestiach prawnych i finansowych.
Zwróć się o pomoc do profesjonalistów: Jeśli sytuacja staje się niebezpieczna lub czujesz się zagrożona, skontaktuj się z lokalnym ośrodkiem pomocy kryzysowej lub linią wsparcia, która będzie mogła Ci pomóc w tym trudnym czasie.
Pamiętaj, że ta decyzja dotycząca Twojego związku należy w końcu do Ciebie. Ważne jest, abyś słuchała swoich własnych potrzeb i uczuć. Terapia indywidualna może pomóc Ci zyskać większą jasność w tym zakresie. Nie wahaj się również skonsultować z prawnikiem, aby zrozumieć swoje prawa i opcje w tej sytuacji.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,

Bardzo mi przykro, że znajduje się Pani w tak trudnej sytuacji. 30 lat małżeństwa, wspólne dzieci i wnuk – to wszystko buduje głęboką więź i zrozumiałe jest, że teraz może Pani odczuwać ogromny ból, zagubienie i bezradność. To naturalne, że pragnie Pani uratować swoje małżeństwo, zwłaszcza gdy wciąż darzy Pani męża miłością.

Jednak w sytuacji, kiedy mąż nie wykazuje chęci podjęcia wspólnej terapii, warto skupić się na tym, co jest w Pani mocy. W takich momentach bardzo ważne jest zadbanie o siebie, swoje emocje i potrzeby. Może to być trudne, ale warto spróbować znaleźć wsparcie w bliskich osobach, przyjaciołach lub specjalistach, takich jak terapeuta, który pomoże przejść przez ten trudny czas.

Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie zmienić decyzje drugiej osoby, zwłaszcza jeśli ona nie chce współpracować. Ważne jest, aby dać sobie prawo do odczuwania bólu, ale jednocześnie starać się stopniowo budować swoją siłę i niezależność emocjonalną.

Może warto rozważyć terapię indywidualną, która pomoże Pani poradzić sobie z obecną sytuacją i odnaleźć drogę do dalszego życia, niezależnie od decyzji męża. Praca nad sobą, zrozumienie swoich emocji i potrzeb, może być kluczowym krokiem do odnalezienia spokoju w tej trudnej sytuacji. Życzę dużo siły do mierzenia się z trudnościami!