Witam jesteśmy z chłopakiem 8 lat razem od niedawna mieszkamy razem , bardzo zaczęliśmy się kłócić .

3 odpowiedzi
Witam jesteśmy z chłopakiem 8 lat razem od niedawna mieszkamy razem , bardzo zaczęliśmy się kłócić .. dzisiaj pokłóciliśmy się o to że jego siostra do mnie napisała a ja w końcu chciałam jej powiedzieć kilka słów ( oczywiście nie jestem lubiana w jego rodzinie i ostrego dają mi to odczuć ) po czym gdy chciałam jej odpisać wyrwał mi telefon .. bardzo się zdenerwowałam w kłótni wypomniał mi dużo przykrych rzeczy , że przeze mnie nie odzywał się z bratem .. potrafi mnie wyzwać od kurw jebanych. Ja też nie jestem bez winy nie potrafię panować nad emocjami zaczynam krzyczeć płakać wyzywać się na wszystkim wiem że nam zależy na sobie .. chciałabym to naprawić.
Sytuacja, w której się Pani znajduje, musi być dla Pani wyjątkowo trudna, zwłaszcza że w grę wchodzą napięcia z rodziną partnera. Kłótnie tego rodzaju mogą wywoływać wiele bólu i frustracji, zarówno u Pani, jak i u partnera. Kluczowe jest, aby obie strony mogły wyrazić swoje uczucia i potrzeby w spokojnej rozmowie, bez wzajemnego obwiniania się i wyzwisk. W takiej rozmowie warto skupić się na poszukiwaniu rozwiązań, które pomogą poprawić komunikację i załagodzić napięcia. Możliwość wypracowania wspólnych zasad dotyczących kontaktów z rodziną oraz wzajemnego traktowania w sytuacjach stresowych może znacząco poprawić relację.

Bardzo mi przykro, że przechodzisz przez taki trudny okres w związku. Relacje mogą być skomplikowane, zwłaszcza gdy emocje wchodzą na wysokie obroty, a konflikty się nasilają. Z tego, co piszesz, oboje macie trudności z kontrolowaniem emocji, co prowadzi do eskalacji kłótni. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad kilkoma krokami, które mogą pomóc w naprawie relacji i poprawie komunikacji:
1. Zrozumienie źródła konfliktu

Konflikty rzadko wynikają z jednej sytuacji, jak wiadomość od siostry. Często kumulują się z czasem niewypowiedziane frustracje, żale i niewyjaśnione problemy. Warto zastanowić się, co naprawdę powoduje te spięcia. Może to być poczucie braku wsparcia z jego strony w konflikcie z jego rodziną, lub presja związana z nową sytuacją wspólnego mieszkania.
2. Rozmowa w spokojnym momencie

Kluczowe jest, abyście rozmawiali o swoich uczuciach, ale w spokojny sposób, poza sytuacjami pełnymi emocji. Możecie spróbować wyznaczyć moment, kiedy oboje jesteście spokojni, aby porozmawiać o tym, co was boli, bez wzajemnych oskarżeń. Spróbuj skupić się na tym, jak się czujesz, zamiast obwiniać drugą osobę ("Czuję się zraniona, kiedy..."). Taka forma komunikacji pozwala uniknąć eskalacji konfliktu.
3. Poszanowanie granic

Fakt, że chłopak wyrwał ci telefon, może świadczyć o braku szacunku dla twoich granic. Ważne, aby w związku panowało wzajemne poszanowanie, nawet jeśli pojawiają się trudne sytuacje. Warto porozmawiać o tym, jak się czujesz, gdy ktoś narusza twoją prywatność lub przekracza twoje granice.
4. Wsparcie zewnętrzne

Z sytuacji, którą opisujesz, wynika, że w waszym związku doszło do poważnych napięć i wzajemnych zranień. Czasami warto skorzystać z pomocy specjalisty, np. terapeuty par. Taka osoba może pomóc wam lepiej zrozumieć siebie nawzajem i nauczyć się, jak radzić sobie z konfliktami w sposób konstruktywny.
5. Praca nad emocjami

Oboje macie trudności z kontrolowaniem emocji. Możesz spróbować znaleźć strategie, które pomogą ci opanować reakcje emocjonalne, takie jak medytacja, głębokie oddychanie, czy regularne rozmowy z zaufanymi osobami. Zwrócenie uwagi na sposób, w jaki reagujesz na trudne sytuacje, może pomóc uniknąć eskalacji.
6. Relacja z rodziną partnera

Konflikty z rodziną partnera mogą być ogromnym obciążeniem dla związku. Jeśli czujesz, że nie jesteś akceptowana, warto porozmawiać z partnerem o tym, jak możecie wspólnie rozwiązać tę sytuację. Ważne, aby on czuł się w obowiązku stanąć w twojej obronie, ale jednocześnie abyście mogli znaleźć wspólny sposób na komunikację z jego rodziną, bez otwartej wojny.
7. Szacunek w rozmowie

Obelgi, takie jak te, które padły w waszej kłótni, są bardzo destrukcyjne. W związku ważne jest, aby panować nad językiem, nawet gdy emocje są na wysokim poziomie. Zwracanie uwagi na to, jak się do siebie odnosicie, może być kluczem do zmniejszenia eskalacji konfliktów.

Zależy wam na sobie, więc to jest dobra podstawa do pracy nad waszym związkiem. Ważne jednak, abyście oboje byli gotowi na zmianę, szczerą rozmowę i pracę nad swoimi zachowaniami. Jeśli każda kłótnia eskaluje do poziomu wzajemnych oskarżeń i obelg, warto zatrzymać się i poszukać pomocy, zanim te konflikty całkowicie zniszczą waszą relację.
Witaj, rozumiem, że sytuacja jest trudna i emocjonalna. Konflikty w związku mogą być wyzwaniem, zwłaszcza gdy pojawiają się napięcia z rodziną. Ważne jest, aby spróbować zrozumieć, co wywołuje te emocje i jakie są źródła waszych kłótni. Przede wszystkim zalecałabym, aby oboje postarali się o spokojną rozmowę, w trakcie której wyrazicie swoje uczucia bez wzajemnych oskarżeń. Starajcie się słuchać siebie nawzajem i unikać agresji słownej. Możesz również rozważyć profesjonalną pomoc, na przykład terapię dla par, aby lepiej zrozumieć mechanizmy waszych konfliktów i nauczyć się skutecznych strategii komunikacji. Ważne jest, aby zadbać o zdrowie emocjonalne was obojga i rozwiązywać problemy w sposób konstruktywny. Pozdrawiam