Witam, jesteśmy ze sobą dwa lata.Ja mu wyznałam miłość.Bylo nam razem bardzo dobrze.Po alkoholu wyda

2 odpowiedzi
Witam, jesteśmy ze sobą dwa lata.Ja mu wyznałam miłość.Bylo nam razem bardzo dobrze.Po alkoholu wydarzyła się trudna sytuacja bo ja mam trumy nieprzepracowany.Ktos mnie dotknął ja to źle zrozumiałam a on po alkoholu ze mną zerwał.Po dwóch dniach dał mi drugą szansę.Czuje że to już nie jest ten sam związek.Powiedzial że mogę go naprawić nawiązując relacje z jego przyjaciółmi.Powiedzialam też za na spotkaniach pić alkoholu nie będę bo źle na mnie działa ( jestem osobą niepijaca tylko okazjonalnie).Powiedział że mu na mnie zależy, że ma ze mną więź emocjonalna.Ja z nim też taka więź mam.Powiedzialam że się postaram zmienić że nawiąże kontakt z jego przyjaciolmi oczywiście nie na siłę Zaczelam w siebie wierzyć.
Naprawdę go kocham.On swoim zachowaniem też uzasadniał że coś do mnie czuję.Ale nigdy tego nie powiedział.Nie sądziłam że sytuacja po alkoholu może być powodem do zerwania.Ale cieszy mnie druga szansa.Ja mu też postawiłam warunki aby ta relacje ratować.Ale czy naprawdę da radę uratować coś co trwało dwa lata.On jest po przejściach ja też.W wielu rzeczach się rozumiemy.Potrafimy iść na kompromisy.Troche się też różnimy ale obydwoje umiemy przyznać się do błędów.Nie do końca wiem co to znaczy ta więź emocjonalna jak to rozumieć z jego strony? Bo że swojej strony wiem.Naprawde nie chce go stracić.Chcialabym usłyszeć od niego te najważniejsze słowa ale w takiej sytuacji nie wiem czy to możliwe.Jak pytam o nasza przyszłość on mówi bądźmy dobrej myśli.Czasami ciężko jest mi być dobrej myśli gdy naprawdę go pokochałam i zdaje sobie sprawę że mam ostatnia szansę na to by Żnin być Chce to wykorzystać jak najlepiej.Ale nie wiem co jeszcze mogę zrobić by naprawdę uratować ten związek i żyć z nim tak długo jak to będziemożliwe. on też chce ze mną być ale niczego nie może obiecac. Ja swoje zachowanie przemyślałam.Znalazlam na to rozwiązanie.Jestem wstanie nawiązać kontakt z jego przyjaciółmi bo on uważa że w ten sposób się otworze i nie będę się bać rozmawiać w towarzystwie.Na obecną chwilę moja psycholog nie może nam pomóc - brak terminów.Prosx do jakieś rady które mogą pomóc.Wystarczy mały zapalnik w pracy a ja wybucham płacze bo nie daje sobie rady z tym że mogę go stracić.Wiem że jestem bardzo emocjonalna i wraziwa osoba.Niestety albo stety.Zycie cały czas mnie doświadcza.A ja chciałam tylko w spokoju z nim żyć .Czuję że jeśli dojdzie do rozstania nie pozbieram się.nie zaufam ponownie.I będę zmuszona się wyprowadzić do innego miasta jo wtym wszystko mi o nim przypomina.Mam dwójkę dzieci ale nie z nim z poprzedniego związku.Zaczynanie wszystko od nowa mnie boli i przerasta że nie dam rady.Wolalabym uratować to co mogę za nim przeminie moja szansa.Prosx do jakieś rady?
Witaj, dziękuję za podzielenie się swoją historią. Rozumiem, że przeżywasz trudny czas i szukasz sposobów na uratowanie swojej relacji. Po pierwsze, ważne jest, abyś wiedziała, że Twoje emocje i obawy są całkowicie zrozumiałe. Doświadczanie trudności w związku, zwłaszcza po traumatycznych wydarzeniach, może być bardzo stresujące. Zrozumienie, co to znaczy mieć więź emocjonalną, jest kluczowe. Więź emocjonalna to głęboka, wzajemna więź, która opiera się na zrozumieniu, wsparciu i bliskości emocjonalnej. Oznacza to, że oboje jesteście w stanie dzielić się swoimi uczuciami i wspierać się nawzajem w trudnych momentach. Wyznanie miłości i poczucie, że druga osoba również coś do Ciebie czuje, choć może nie wyraża tego słowami, jest częścią tej więzi.

Twój partner zasugerował, że nawiązanie relacji z jego przyjaciółmi może pomóc w odbudowie waszego związku. Jest to ważne, ponieważ pokazuje, że chce, abyś była częścią jego życia społecznego i czuła się w nim komfortowo. Otwartość na jego propozycję, by nawiązać kontakt z jego przyjaciółmi, może być krokiem w dobrą stronę, ale pamiętaj, aby nie zmuszać się do tego na siłę. Nie opisałaś dokładnie na czym polegało nieporozumienie w tamtej sytuacji, mogę więc tylko odpowiedzieć bardzo ogólnie. Twoje samopoczucie i autentyczność są najważniejsze. Twoja decyzja o niepiciu alkoholu jest zrozumiała, zwłaszcza jeśli masz doświadczenia, które wpływają na Twoje zachowanie po alkoholu. Otwartość w tej kwestii i wyrażenie swoich granic jest zdrowym krokiem w kierunku budowania zaufania i bezpieczeństwa w związku. Staraj się być otwarta i szczera w komunikacji z partnerem. Mów o swoich uczuciach, obawach i potrzebach, ale także słuchaj jego perspektywy. Wspólna rozmowa o przyszłości i waszych oczekiwaniach może pomóc w zrozumieniu wzajemnych potrzeb. Pamiętajcie też spędzać razem czas na wspólnych aktywnościach, które sprawiają wam radość. Może to być wspólne gotowanie, spacery, oglądanie filmów czy inne hobby, które lubicie. Budowanie pozytywnych wspomnień może wzmocnić waszą relację.

Jeśli Twoja psycholog nie ma teraz terminów, rozważ inne formy wsparcia, takie jak konsultacje online z innymi specjalistami, terapie par czy warsztaty komunikacji. Wsparcie zewnętrzne może być bardzo pomocne w trudnych momentach.

Pamiętaj, że proces naprawy związku wymaga czasu i wysiłku obu stron. Ważne jest, abyście oboje byli zaangażowani i gotowi do pracy nad waszą relacją. Jeśli oboje chcecie, aby wasz związek przetrwał, macie szansę na jego odbudowę. Życzę Ci dużo siły i wytrwałości w tym procesie.

Cześć,

To, przez co teraz przechodzisz, jest bardzo trudne, ale to także czas, abyś skupiła się na sobie, na swojej sile i zasobach, które masz. Rozumiem, że sytuacja, która miała miejsce po alkoholu, była dla Was obojga traumatyczna i wywołała wiele emocji. Poniżej znajdziesz kilka kroków, które mogą Ci pomóc w tej sytuacji:

1. Zrozumienie więzi emocjonalnej
Więź emocjonalna to głęboka, silna relacja, w której obie osoby czują się zrozumiane, akceptowane i wspierane. Oznacza to, że macie wspólne doświadczenia, które Was łączą, oraz że potraficie otwarcie rozmawiać o swoich uczuciach. Jeśli twój partner mówi, że ma z Tobą więź emocjonalną, oznacza to, że czuje się z Tobą blisko i że Wasza relacja jest dla niego ważna.

2. Praca nad komunikacją
Kluczowym elementem jest szczera i otwarta komunikacja. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, porozmawiaj z nim spokojnie o swoich uczuciach, obawach i nadziejach. Wyraź, jak bardzo zależy Ci na tej relacji i że jesteś gotowa pracować nad sobą, ale także oczekujesz zrozumienia i wsparcia z jego strony.

3. Zarządzanie emocjami
Jesteś osobą emocjonalną i wrażliwą, co jest zarówno darem, jak i wyzwaniem. W momentach, gdy czujesz, że emocje Cię przytłaczają, spróbuj zastosować techniki relaksacyjne, takie jak głębokie oddychanie, medytacja czy joga. Regularne ćwiczenia fizyczne również mogą pomóc w redukcji stresu.

4. Wsparcie społeczne
Nawiązanie relacji z jego przyjaciółmi to dobry krok, ale pamiętaj także o budowaniu własnego wsparcia społecznego. Może to być grupa przyjaciół, rodzina czy grupa wsparcia. Dziel się swoimi uczuciami z osobami, którym ufasz.

5. Praca nad samooceną
Twoja samoocena ma ogromne znaczenie. Pracuj nad wzmocnieniem swojej pewności siebie i wartości. Przypominaj sobie o swoich mocnych stronach i osiągnięciach. Czasami pomocne może być prowadzenie dziennika, w którym zapisujesz pozytywne wydarzenia z każdego dnia.

6. Konsultacja z terapeutą
Mimo że Twoja psycholog nie ma teraz terminów, spróbuj poszukać innego specjalisty. Możesz także rozważyć terapię online, która często oferuje większą elastyczność czasową. Wsparcie terapeuty może być nieocenione w trudnych momentach.

7. Granice w związku
Postawienie granic jest ważne. Jeśli alkohol jest problemem, wyjaśnij swojemu partnerowi, dlaczego decydujesz się go unikać. Pamiętaj, że zdrowe granice pomagają chronić Twoje emocje i dobrostan.

8. Podejście krok po kroku
Nie musisz robić wszystkiego naraz. Skoncentruj się na małych krokach, które możesz podejmować każdego dnia, aby poprawić swoją relację i samopoczucie. Małe zmiany mogą prowadzić do dużych rezultatów.

9. Akceptacja niepewności
Życie jest pełne niepewności, a relacje są jej częścią. Staraj się zaakceptować, że nie wszystko jest pod Twoją kontrolą, ale możesz pracować nad sobą i swoją relacją najlepiej, jak potrafisz.

10. Wsparcie dla dzieci
Pamiętaj również o wsparciu dla swoich dzieci. Dla nich też mogą to być trudne chwile, dlatego warto zapewnić im stabilność i poczucie bezpieczeństwa.

Pracując nad sobą i relacją, dajesz sobie i partnerowi szansę na zbudowanie jeszcze silniejszego związku. Ważne jest, abyś pamiętała, że masz w sobie wiele siły i zasobów, które pomogą Ci przejść przez te trudności. Trzymam za Ciebie kciuki i życzę powodzenia!