Witam, kuruję się kurację na bole stawowe waltera lasta 10g wit i 10g siarki msm, czy taka ilość msm

2 odpowiedzi
Witam, kuruję się kurację na bole stawowe waltera lasta 10g wit i 10g siarki msm, czy taka ilość msm, zdecydowanie dość duża zaburza proporcję innych minerałów? Może dopowiem co jeszcze biorę, proszę się nie przerazić, ale proszę mi wierzyć, że to konieczne i wiem co robię: cytrynian mg, ca i k, kwas nikotynowy, b complex, mangan, miedź, cynk, chrom, selen, wit d3k2, e, żelazo, siarkę i wit c biorę w stosunku 1: 1 czyli np msm 2g i 2 g c, czy taka ilość mogę łaczyć np z cytrynianem wapnia a potem cytrynianem magnezu? łaczę to też z cynkiem i manganem, proszę o podpowiedzi czy ta siarka nie zaburza wchlaniania tych pierwiastków?bo w necie podaja, ze mozna łączyć z mg, zn, b, co i kolagenem, bede wdzieczny za odpowiedzi, pozdrawiam Bogdan
Dzień dobry, faktycznie dużo różnych suplementów Pan przyjmuje. Najważniejsze aby ich zakres i proporcje były uzasadnione rzetelną diagnostyką. Większość minerałów takich jak cynk, miedź, żelazo, mangan, magnez i wapń konkurują ze sobą ponieważ szlaki ich wchłaniania są te same. Badania naukowe potwierdzają; bardzo niekorzystne łączenie wapnia z innymi minerałami, które będą ograniczały jego wchłanianie, bardzo niekorzystne jest łączenie miedzi i cynku (cynk wyprze miedź), niekorzystne jest łączenie witaminy C z witaminą B12 (zablokowana zostanie witamina B12). Korzystne połączenia to magnez w witaminami z grupy B oraz z potasem, wapń z witaminą D, żelazo z witaminą C. Najlepiej byłoby stosowanie terapii etapowej i przyjmowanie suplementów w zależności od poziomu ich niedoboru w połączeniu z odpowiednio i indywidualnie zbilansowaną dietą. Nie ma natomiast jednoznacznych naukowych zaleceń odnośnie stosowania msm, z innymi suplementami.

MSM jest źródłem siarki organicznej i generalnie nie powinien zaburzać proporcji innych minerałów w organizmie. Jednak bardzo wysokie dawki suplementów mogą wpływać na wchłanianie i metabolizm różnych składników odżywczych. W Twoim przypadku, jeśli stosujesz 10 g MSM dziennie, może to być dość duża ilość, ale nie ma jednoznacznych dowodów na to, że MSM w takich dawkach zaburza wchłanianie innych minerałów, takich jak magnez, wapń, cynk czy mangan. MSM raczej nie wpływa bezpośrednio na wchłanianie minerałów, ale warto zwrócić uwagę na możliwe interakcje. Na przykład, wysoka ilość jednego minerału, np. cynku, może wpłynąć na wchłanianie innych, takich jak miedź. Dlatego ważne jest, aby utrzymywać zrównoważony stosunek minerałów i witamin. Przy tak dużej liczbie suplementów warto monitorować samopoczucie i ewentualne objawy niedoboru lub nadmiaru minerałów. Regularne badania krwi mogą pomóc w ocenieniu poziomów minerałów i witamin.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 99 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.