Witam Małżonka jest w ciąży i pojawia się pytanie o nabiał. Wiemy że mleko wykorzystywane do serów

2 odpowiedzi
Witam
Małżonka jest w ciąży i pojawia się pytanie o nabiał. Wiemy że mleko wykorzystywane do serów czy twarogów musi być pasteryzowane. Ale na opakowaniach jogurtów twarogu w itd. jest zazwyczaj informacja w składzie: mleko. Czy w Polsce wszystkie produkty wytworzone z mleka muszą być pasteryzowane? Mówię o produktach marketowych a nie z bazarku własnej roboty.
Pozdrawiam
Dzień dobry, jeśli nie ma informacji o tym że jest to produkt z mleka surowego/mleka świeżego, to zarówno twaróg jak i jogurt zawiera mleko pasteryzowane. W produkcji masowej właśnie ze względów bezpieczeństwa mikrobiologicznego wykorzystuje się mleko pasteryzowane. Także, mam nadzieję że uspokoiłam :)
Warto natomist zachować czujność przy zakupach od małych, lokalnych producentów gdyż tam produkty częściej mogą pochodzić z mleka surowego

W Polsce mleko i produkty mleczne dostępne w sklepach muszą być wytwarzane zgodnie z rygorystycznymi standardami bezpieczeństwa. Pasteryzacja jest jednym z kluczowych wymogów w produkcji większości produktów mlecznych. Pasteryzacja to proces, w którym mleko jest podgrzewane do określonej temperatury na krótki czas, aby zabić szkodliwe mikroorganizmy i bakterie. Dla kobiety w ciąży nie ma potrzeby obawiania się o produkty mleczne kupowane w marketach, o ile są one od renomowanych producentów i przestrzegają standardów bezpieczeństwa żywności.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 99 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.