Witam mam 13 lat i dużą nadwagę waże 81kg i mam 162-4 cm wzrostu, jak na chłopaka "duże piersi", ora

2 odpowiedzi
Witam mam 13 lat i dużą nadwagę waże 81kg i mam 162-4 cm wzrostu, jak na chłopaka "duże piersi", oraz brzydkie i żółte zęby. chcę schudnąć , nie mieć tych piersi, i mieć ładniejsze i bielsze zęby.. lecz nie wiem ile kal musze codziennie mieć, co ćwiczyć, i jak dbać o zęby..
Dzień dobry, cieszę się szukasz pomocy i wsparcia na profesjonalnych portalach, to bardzo rozsądne :-) Młodzież w twoim wieku nie powinna stosować restrykcyjnych diet, raczej zachęcam, aby przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym, co jesz, jak często i małymi kroczkami zamienić produkty, które ci nie służą na te które zainicjują stopniową redukcję wagi. Dodatkowo mamy lato, które sprzyja spędzaniu czasu na powietrzu, na słońcu i uprawianiu sportu. Spróbuj zastanowić się jaka aktywność sprawi ci przyjemność, może rower? albo basen? albo rolki.... Podejrzewam, że dorośli przygotowują ci posiłki, więc dobrze by było gdybyś powiedział im o swoich planach, ponieważ ich wsparcie będzie bardzo pomocne, zachęć ich do wspólnego działania. Zapraszam z rodzicami na konsultacje i trzymam za ciebie kciuki :-)

Dzień dobry,
niezwykle istotną kwestią jest regularność spożywanych posiłków. Warto tutaj wspomnieć o tym jak duże znaczenie odgrywa pierwsze śniadanie. Powinno być spożyte do godziny po przebudzeniu -zwróć na to uwagę m.in. ze względu na zbliżający się rok szkolny. Spróbuj zaplanować posiłki z opiekunami, pamiętaj aby w Twojej diecie znalazły się warzywa i owoce. Ponadto starajcie się wybierać produkty pełnoziarniste (o ile nie istnieją przeciwwskazania). Przerwy pomiędzy posiłkami powinny wynosić 3-4h. Pij dużo wody :)
Postaraj się porozmawiać ze swoimi bliskimi na ten temat. Myślę, że będą dla Ciebie dużym wsparciem. Powodzenia:)

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Helisz- dietetyk kliniczny