Witam mam 14 lat i mam problemy psychiczne otóż mam wrażenie że ten świat nie jest prawdziwy, ja i l

2 odpowiedzi
Witam mam 14 lat i mam problemy psychiczne otóż mam wrażenie że ten świat nie jest prawdziwy, ja i ludzie wokół mnie też i nie wiem co to może deralizacja ale to są tylko wrażenia bo dobrze wiem że ten świat jest prawdziwy i moja rodzina ale cały czas o tym myślę i jak cokolwiek robie oprócz spania to jest takie wrażenie które ciężko opisać, na dodatek zaczęło się to nei dawno do miesiąca i czasami słyszę dźwięki których nie ma ale tak mało wyraźnie że np mama mnie wola albo takie ciche uderzenie. Chciałem też dodać że miałem covid w ostatnich dniach razem z izolacja w której całe dnie grałem może to też miało jakiś wpływ. Najbardziej te wrażenia mam jak jestem w domu, jak gram w piłkę albo jestem z kolegami na dworze to tak bardzo o tym nie myślę, czasami też dziwnie się patrzy niby wszyskto dobrze widzę ale takie dziwne uczucie. Te wrażenie to są takie ataki które są często ale są takie momenty gdzie tego aż tak bardzo nie czuje zwlasza gdy wmawaim sobie ze to wszystko jest prawdziwe i nie mogę się dać tej chorobie ze wszystko będzie dobrze i takie rzeczy to jest lepiej ale chwilo czy może ktoś mi pomuc proszę bo to naprawdę jest ciężkie do opisania i bardzo przyszkadza w życiu
Bardzo dobrze, że napisałeś do nas, ale zrobisz jeszcze lepiej, jeżeli opowiesz o tym rodzicom lub pokażesz im ten post i poprosisz ich (pewnie sami na to wpadną), by zabrali Cię do psychoterapeuty lub psychiatry (nie bój się psychiatra to zwyczajny lekarz, tylko od między innymi takich problemów jakie opisujesz). Zadbaj o siebie i zrób to, o co proszę. Trzymam kciuki :)

Dzięki, że podzieliłeś się swoim problemem. To, co opisujesz, może być bardzo niepokojące, ale pamiętaj, że nie jesteś sam i istnieją sposoby, aby sobie z tym poradzić. Objawy, które opisujesz, takie jak poczucie nierealności otoczenia, mogą sugerować stan zwany derealizacją. Słyszenie dźwięków, które nie istnieją, może być związane z halucynacjami słuchowymi. Warto również wziąć pod uwagę, że przejście przez Covid-19 i izolację mogło wpłynąć na Twoje zdrowie psychiczne.
Kroki, które możesz podjąć Porozmawiaj z rodzicami lub opiekunami: Opisz im swoje uczucia i doświadczenia. Mogą oni pomóc Ci znaleźć odpowiednią pomoc.
Skontaktuj się z psychologiem lub psychiatrą: Specjalista w dziedzinie zdrowia psychicznego będzie mógł przeprowadzić dokładną ocenę Twojego stanu i zaproponować odpowiednie leczenie lub terapię.
Szukaj wsparcia w szkole: Porozmawiaj z pedagogiem szkolnym lub psychologiem szkolnym. Mogą oni zapewnić wsparcie na miejscu i pomóc w organizacji dalszej pomocy. Zadbaj o zdrowy tryb życia: Regularna aktywność fizyczna, zdrowa dieta i odpowiednia ilość snu mogą mieć pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie. Ogranicz czas spędzany na grach komputerowych i zadbaj o balans między czasem spędzanym na świeżym powietrzu a czasem przed ekranem.