Witam mam 15 lat i waże 70 kg a mój wzrost to 180cm . Chciałbym wyrobić sobię 6-pak ale niemam pojęc

2 odpowiedzi
Witam mam 15 lat i waże 70 kg a mój wzrost to 180cm . Chciałbym wyrobić sobię 6-pak ale niemam pojęcia jak tk zrobić czy jest osoba która mogła by mi powiedzidć bo niewiem czy mam się odchudzać czy może czwiczyć i odchudziać .
Od 12 dni robię po
200 pajacyków
100 Brzuszków
100 przerzutów
A efektów nadal nie wudać jestem na diecie którą znalazłem w internecie czyki Jest z rana płatki owsiane po południu marchęwkę z jabłkiem a na podwieczorek batona z gorzką czekoladą a potem na kolację mocną zieloną cherbatę i kanapkę z jajkiem bo jestem po mojim treningu i czy wszystko robię dobrze ??
Główine natym polega pytanie ile jeszcze czasu muszę wykonywać te czwiczenia i ciągnąc tę diete ???
12 dni to zdecydowanie zbyt krótki czas, aby efekty mogły się pojawić. Z moich obliczeń wynika, że ma Pani prawidłową masę ciała zatem odchudzanie nie jest koniecznie, aczkolwiek jeśli chce Pani zbudować masę mięśniową to jednak dobrze by było, aby wybrała się Pani do dietetyka, który wykona Pani analizę składu ciała, sprawdzi jaką ma Pani zawartość tkanki tłuszczowej oraz mięśni i dopiero udzieli Pani porady, jak się odżywiać. Dieta z internetu nie jest dobrym pomysłem, ponieważ nie jest dla Pani dostosowana. Tym bardziej jeżeli chce Pani budować masę mięśniową potrzebny jest obliczony indywidualnie dla Pani plan żywieniowy, w którym musi być odpowiednia ilość białka, aby mięśnie miały być z czego budowane oraz odpowiednia ilość węglowodanów, bez których Pani może te mięśnie tracić, a nie budować. Tłuszcze też są ważne do wielu procesów, jakie zachodzą w organizmie. To wszystko dietetyk dla Pani w diecie uwzględni. Patrząc na Pani posiłki, jakie Pani opisała z internetu, to nie wiem jakie ilości składników są w tych potrawach jednak jest to jadłospis ubogi, niezbilansowany dla Pani i nie zbuduje Pani taką dietą mięśni, a jedynie może Pani się nabawić niedoborów i spadku mięśni. Pyta Pani ile jeszcze musi ciągnąć dietę. Nie chodzi o to, aby Pani była chwilę na diecie, zbudowała mięśnie na brzuchu i ją porzuciła, ale o to, aby Pani stosowała takie żywienie na zawsze i by było takie, które nie będzie dla Pani męczące, będzie zdrowe, dostosowane dla Pani i pomoże uzyskać efekt, jaki Pani chce uzyskać. Musi być to odżywianie na zawsze, nie na chwilę. Nawet jeśli zastosuje Pani dietę, zbuduje mięśnie i porzuci to odżywianie, to mięśnie wrócą do swojego poprzedniego stanu. Dlatego zachęcam do wizyty u dietetyka, a nie stosowanie na własną rękę diet, które mogą Panią tylko zniechęcić.

Proszę wprowadzić śniadania BIAŁKOWO-TŁUSZCZOWE, wyeliminować nabiał zwierzęcy (mleko, sery, jogurty), pszenicę, ograniczyć spożycie węglowodanów prostych, pić ok. 2,3 litra wody dziennie.
Najlepiej udać się do dietetyka, który dostosuje zalecenia indywidualnie do pani potrzeb. Pozdrawiam i zapraszam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyka klinicznego - pierwsza wizyta (online) - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.