Witam mam 18 lat i od ok. 3 lat czuje sie po prostu zle, mam bardzo czeste wahania nastroju, nie pot

2 odpowiedzi
Witam mam 18 lat i od ok. 3 lat czuje sie po prostu zle, mam bardzo czeste wahania nastroju, nie potrafie podejmowac wiekszych decyzji, raz czuje zeby cos zrobic, a zaraz czuje zeby tego nie robic i bije sie z myslami praktycznie bez przerwy, kompletnie nie wiem co w zyciu robic i nie potrafie sie pogodzic z utraconymi marzeniami (chodzi o sport). Probowalem kilku sportow tylko po to zeby osiagnac cos wiekszego, czasami nawet nie robilem tego z milosci do sportu. Jak mam byc szczery sam ze soba to wydaje mi sie ze bardziej od robienia tego co lubie zalezy mi na slawie i atencji, czuje, ze jestem zazdrosny jak innym w moim wieku sie udaje. Nie potrafie przyznac sam przed soba, ze ktos moze byc w czyms lepszy ode mnie. Nie chce sie tak czuc. Szybko robie sie agresywny i czuje ze mnie rozpiera energia jak ktos lub cos mnie zdenerwuje nawet w blachy sposob. Jak bylem mlodszy czesto jako osoba trzecia doswiadczalem przemocy fizycznej i psychicznej.Ale jezezli chodzi o samoocene to dobrze sie czuje i jestem pewny siebie. Przepraszam ze sie tak rozpisalem ale czuje ze mam tyle do powiedzenia ze nawet nie wiem co powiedziec i od czego zaczac. Co powinienem zrobic?
Mam wrażenie że stara sie Pan być szczery ze sobą i ma Pan pewien wgląd w swoją motywacje chociażby. To dobrze rokuje. Może to dobry czas na pracę ze specjalistą w terapii? Albo na pracę indywidualną z samym sobą. Jedne marzenia warto zastąpić kolejnymi. Z tego co Pan pisze wnioskuje że trudno jest Panu być z trudnymi emocjami. To może być punkt wyjściowy do pracy czyli zwiększenie tolerancji dla dyskomfortu emocjonalnego. Poza tym brak umiejętności przegrywania i stałe pozycjonowanie się wśród innych mogą wynikać z pewnej niedojrzałości emocjonalnej. Dla Pana wieku to nić nadzwyczajnego w dzisiejszych czasach. Może mógłby Pan poczytac na ten temat. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry. Dziękuję, że podzielił się Pan swoimi uczuciami i przemyśleniami. Wydaje się, że doświadczył Pan trudnych sytuacji i emocji, które w konsekwencji wpływają na Pana samopoczucie.
Ważne jest, aby miał Pan wsparcie i zrozumienie ze strony innych ludzi.
Terapia może być bardzo pomocna w pracy nad swoimi emocjami, zrozumieniem własnych potrzeb i radzeniem sobie z trudnościami. Terapeuta może pomóc spojrzeć na siebie i swoje życie z innej perspektywy oraz nauczyć skutecznych strategii radzenia sobie z wahaniem nastroju, agresją i niską samooceną.
I już tak na koniec, jestem przekonany, że wartość człowieka nie zależy od tego, czy osiągnął sławę czy sukces w sporcie, ale od tego, jakim jest człowiekiem i jakie wartości kierują jego życiem.