Witam, mam 20 lat i od jakiegos czasu bardzo czesto boli mnie glowa, najczesciej w okolicach skroni,

1 odpowiedzi
Witam, mam 20 lat i od jakiegos czasu bardzo czesto boli mnie glowa, najczesciej w okolicach skroni, ale czesto bol rozlewa sie na cala glowe. Przez to cierpie na bezsennosc i bardzo dlugo nie moge spac, zasypiam okolo godziny 5 i budze sie po 6. Probujac wstac z lozka ew. sie obrocic, odczuwam bol, mam tez zawroty glowy i niskie cisnienie tetnicze. Dzisiaj doszla do tego biegunka i chwilowe mdlosci. Na koniec dodam, ze jesli ma to jakies znaczenie, to mam stwierdzone przewlekle zapalenie zatok.
Witam!

Opisane objawy wskazują na typowy napięciowy ból głowy - może być spowodowany stresem, zmęczeniem, złym stylem życia. Jednocześnie należałoby wykluczyć migrenowe bóle głowy. Biegunka i mdłości również mogą być efektem stresu czy niewysypiania się. Proponuję odczekać kilka dni stosując typowe leki przeciwbólowe (paracetamol, ibuprofen, ketoprofen) i zadbać o właściwą hiegienę snu i dietę. Jeżeli bóle głowy i towarzyszące dolegliwośći nie ustąpią radziłbym odwiedzić lekarza rodzinnego lub neurologa.