Witam, mam 20 lat i w kwietniu tego roku miałem operacje na stulejkę. Po operacji na różnych kontrol

1 odpowiedzi
Witam, mam 20 lat i w kwietniu tego roku miałem operacje na stulejkę. Po operacji na różnych kontrolach lekarze mi mówili, że najważniejsze co muszę teraz robić to naciąganie napletka do końca, do samego brzucha i higiena. Natomiast nie robiłem tego długo (czego teraz żałuje). W tym momencie napletek ściąga mi się tylko z żołędzia, w miarę sprawnie. Jednak gdy już ściągnę z żołędzia ta skóra pod nim mi się tak podwija, ciężko mi to opisać adekwatnie, i próbuje już długo, ale nie ma siły żeby mi ten napletek zszedł dalej. Używam raz dziennie po kąpieli maści Alantan Plus od jakiegoś czasu, która ma pomóc żeby to puściło, ale za bardzo nie ma efektów tego. Z tego co tu opisałem jest szansa, że po prostu ja coś źle robię i da się to ''naprawić'' bez operacji czy jednak jest już za późno?
Dziękuje za odpowiedź i poświęcony czas.
Nie da się udzielić odpowiedzi na odległość. Pana sprzęt trzeba obejrzeć i zadecydować. Wielokrotnie wykonujemy zabiegi naprawcze napletka i reoperacje po uprzednich zabiegach. Reoparacja jest zawsze bardzo trudnym technicznie zabiegiem. Wymaga czasu oraz wprawy. Czasami zabiegi naprawcze wymagają współpracy całego zespołu lekarzy