Witam, mam 21 lat w wieku 10 lat miałem wypadek w Niemczech, w wyniku czego miałem zmiażdżona prawą

3 odpowiedzi
Witam, mam 21 lat w wieku 10 lat miałem wypadek w Niemczech, w wyniku czego miałem zmiażdżona prawą stopę dość mocno. Po 2 tygodniach musieli amputować duży palec przez martwicę. Przeszczep skóry na rany około 14 cm z podbrzusza. Później leczenie w komorze hiperbarycznej. Teraz po 8 godzinach chodzenia w pracy kuleje na nogę bez butów odczuwam duży ból, chód nie jest taki jak powinien być. Wkładek ortopedycznych nie stosuje niestety i w sumie nie dbam o tą stopę. Z psychiką też nie jest za dobrze....Pytanie co byście polecali, jakąś rehabilitacje czy coś innego. O co warto zadbać żeby ta stopa nie była taka uporczywa??
Z góry dziękuję za odpowiedź
Brak palca pierwszego u stopy mocno wplywa na nasz chód.Warto udać się do fizjoterapeuty, który może pomóc w zmniejszeniu bólu i zalecić odpowiednią rehabilitację. Proponuję również udać się do psychologa, który pomoże w poprawie zdrowia psychicznego. Poprawa zdrowia w takiej sytuacji powinna skupić się na funkcjonowaniu ciała, ale także psychice.Pozdrawiam Mateusz Bukacki

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, na pewno przyda się terapia blizny (uczucie bólu, może powodować sztywna blizna) i ćwiczenia propriorecepcji, dzięki którym wraz z fizjoterapeutą będą państwo dążyć do odzyskania jak największego czucia w stopie. Oczywiście psychoterapia jak najbardziej jest zalecana przy tego typu urazach.
Polecam znaleźć ortopedę który szczególnie specjalizuje się w stopie, wykonującego operacje szczególnie na stopie i przedyskutować z nim temat. Stopa jest na tyle szczególnym miejscem dla ortopedów (podobnie jak ręka) że warto szukać takiego wąskiego specjalisty praktyka. Pozdrawiam!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.