Witam, mam 22 lata, będąc w wieku szkolnym (15/16lat) stwierdzono u mnie nerwice, stany lękowe itp.

5 odpowiedzi
Witam, mam 22 lata, będąc w wieku szkolnym (15/16lat) stwierdzono u mnie nerwice, stany lękowe itp. Nic z tym nie zrobiłam. Jak skończyłam 18 lat i poszłam do pracy, wszystko się uspokoiło, nie męczyło mnie to tak. Teraz byłam na kilku tygodniowej kwarantannie, nie mogłam chodzić do pracy, nie miałam na czym się skupić, miałam negatywne myśli które nakręcały mnie w niewłaściwym kierunku, i stany lękowe nasiliły się do tego stopnia, że miałam problemy z zaśnięciem i momentami z funkcjonowaniem. Teraz wróciłam do pracy (jedynie myśl o powrocie do pracy mnie uspokajała), i czuję się odcięta od rzeczywistości, nieobecna. stany lękowe cały czas mi towarzyszą, nie wiem co ze sobą zrobić...
Witam,
Sugerowałabym konsultację u lekarza psychiatry oraz psychologa/psychoterapeuty. Pozdrawiam i życzę zdrowia :)

Dzień dobry, ja również sugeruję konsultację u lekarza z zakresu zdrowia psychicznego. Pozdrawiam ciepło.
Dzień dobry,
Kwarantanna dla większości ludzi jest bardzo trudną sytuacją. Wiąże się z nasileniem napięcia psychicznego i lęku. Ten trudny czas wpłynął na Pani wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa, co nasiliło stare objawy i schematy. Proponowałbym, by w tym trudnym dla Pani czasie, nie pozostawała Pani sama. Ważne jest przebywanie wśród życzliwych Pani osób i rozmowa z nimi. Konsultacja psychoterapeutyczna związana z odczuwanym przez Panią cierpieniem również byłaby wskazana. Terapia powinna pomóc w uporaniu się z odczuwanymi symptomami i pomóc Pani odzyskać równowagę i wewnętrzny spokój.

Pozdrawiam Krzysztof Czułno
Dzień dobry, izolacja społeczna jest ciężka do zniesienia, tym bardziej w sytuacji kiedy zostaje narzucona. Z tego co Pani opisuje, kwarantanna zaburzyła Pani rutynę, bezpieczny schemat postępowania, do którego nie udało się w pełni wrócić. W związku z odczuwanymi dolegliwościami sugerowałabym konsultację z psychologiem oraz lekarzem psychiatrą. W międzyczasie proponowałabym również zwrócić się o wsparcie do swoich bliskich (rodziny, przyjaciół) w trudnym dla Pani czasie. Pozdrawiam, Monika Kujawińska.
Dzień dobry, dziękuje za podzielenie się swoim doświadczeniem. Zdecydowanie izolacja jest bardzo trudną sytuacją, która zaburza naszą codzienność.
Jeżeli chodzi o dotychczasowe objawy to zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą a następnie z psychologiem/psychoterapeutą w celu przyjrzenia się wspomnianym trudnością.
Życzę wszystkiego dobrego :)