Witam. Mam 22 lata i czuję, że moja psychika zaczyna w pewnym stopniu siadać. Często obwiniam się o

3 odpowiedzi
Witam.
Mam 22 lata i czuję, że moja psychika zaczyna w pewnym stopniu siadać. Często obwiniam się o złe rzeczy w związku, w pracy. Biorę zawsze winę na siebie, bo mam wrażenie, że jeśli staram się szukać rozwiązania danej sprawy to jest to odbierane jako kłamstwo i wyparcie się winy. Mam też co jakiś czas napady nerwów, robi mi się niedobrze lub mam taki niepokój wewnątrz. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy wizyta u psychologa jest wystarczająca czy trzeba iść już głębiej? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Wizyta u specjalisty jest bardzo dobrym kierunkiem działania. Podczas takiej wizyty wspólnie z psychologiem można przyjrzeć się własnym emocjom oraz stanom i lepiej je rozumieć. Z pewnością warto byłoby także zgłębić temat pojawiającego się napięcia i napadów nerwów, o których Pani/Pan wspomniała/wspomniał.

Dzień dobry, warto podkreślić i docenić się za fakt, że dostrzegł/a Pan/i przeżywane trudności co poskutkowało napisaniem tego pytanie. To pierwszy krok na drodze ku lepszemu funkcjonowaniu :) Wizyta u specjalisty zdecydowanie pomoże określić cele, które chce Pan/i osiągnąć, zrozumieć trudności, które Pan/i odczuwa i zdobyć umiejętności, dzięki którym stawienie im czoła będzie łatwiejsze. Ogromnie trzymam kciuki i życzę odwagi w drodze ku lepszemu funkcjonowaniu! Pozdrawiam ciepło!
Wygląda na to, że doświadcza Pani trudności, które mogą być powiązane z lękiem. W takiej sytuacji wizyta u psychologa jest bardzo dobrym krokiem w celu uzyskania pomocy i wsparcia.
Psycholog może pomóc Pani zrozumieć przyczyny problemów, nauczyć skutecznych strategii radzenia sobie ze stresem i negatywnymi myślami oraz wspierać w budowaniu lepszej samooceny i zdrowego podejścia do życia.