Witam mam 22 lata moja była ma 21 lat. Pracuje za granicą w zeszłym roku nie byłem zbyt często w Pol

3 odpowiedzi
Witam mam 22 lata moja była ma 21 lat. Pracuje za granicą w zeszłym roku nie byłem zbyt często w Polsce. W styczniu moja była powiedziała, że przez tą odległość ona za bardzo cierpi i stała sie obojętna i wypaliła sie z uczuć i potrzebuje zrobić sobie przerwe od związków. Pytanie jak o nią zawalczyć bo jak próbowałem jakoś do niej dojść poprzez wiadomości to zablokowała mnie bo uznała, że jestem toksyczny teraz mnie odblokowała. Byliśmy 5 lat i bardzo mi na niej zależy tylko nie wiem jak do niej trafić przyjeżdżam dopiero 25 lutego do Polski.
Witam,
5 lat to długi okres zaangażowania i budowania relacji. Z pewnością trudno jest Panu po tym jak usłyszał Pan decyzje dziewczyny o zakończeniu związku. Zastanawiam się też jak Pan się czuł w takim związku na odległość? Co to Panu daje, kiedy jesteście razem, a z czego Pan rezygnuje? Jeśli zależy Panu na odbudowaniu relacji warto zacząć od siebie, konsultacja z psychologiem pomaga rozjaśnić czego się chce i skonstruować adekwatnie do potrzeb co zdecyduje się Pan zrobić w sprawie byłej dziewczyny.
Trudno określić nie znając Pana, ani jej co może pomóc odbudować relacje. Przecież jesteście Państwo nie tylko 22 letnim chłopakiem i 21 letnią dziewczyną, ale macie też swoje doświadczenia, swoją historię, oczekiwania co do związku, osobowość, temperament. Kiedy już Pan ustali czego sam by chciał to na pewno pierwszym krokiem będzie szczera rozmowa z dziewczyną, a kolejnym może być wspólne udanie się na konsultacje, jeśli obydwoje będziecie wyrażali chęć pracy nad swoim związkiem. Np. Terapia par w nurcie Gestalt skupia się na relacji, to ona jest przedmiotem terapii. Partnerzy mają szansę usłyszeć siebie nawzajem i odbudować porozumienie. Dzięki zrozumieniu myśli, uczuć i potrzeb drugiej osoby, mają szansę na udany i satysfakcjonujący związek nawet jeśli przed podjęciem terapii zastanawiali się nad rozstaniem.
Niezależnie od tego co Pan zdecyduje trzymam kciuki, żeby osiągnął Pan spokój w tej ważnej dla siebie sprawie.
Natalia Dąbrowska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień Dobry,
widzę, że sprawa jest trudna. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą (psychologiem lub terapeutą), aby szerzej omówić ten problem podczas wizyty oraz wspólnie poszukać rozwiązania. Ja pracuje głownie online. Pozdrawiam serdecznie
Rozumiem, że bardzo zależy Ci na odzyskaniu relacji z byłą partnerką, ale ważne jest, aby podejść do tego z odpowiednią ostrożnością i szacunkiem wobec jej uczuć oraz potrzeb. Skoro zdecydowała się na przerwę i miała wrażenie, że Twoje próby kontaktu były natarczywe, warto teraz zastanowić się, jak możesz podejść do sprawy inaczej. Oto kilka wskazówek:

1. Szanuj jej decyzję i przestrzeń
Jeśli była partnerka zdecydowała się na przerwę i poczuła się zmęczona sytuacją, bardzo ważne jest, aby uszanować jej decyzję i dać jej czas. Przyjmij jej pragnienie odpoczynku od związków na poważnie i nie próbuj naciskać. Wywieranie presji może przynieść odwrotny skutek.

2. Przemyśl swoją postawę
Być może jej odczucia, że byłeś toksyczny, wynikają z Twoich wcześniejszych działań. Czasem intensywne próby kontaktu lub nadmierne emocje mogą sprawić, że druga osoba czuje się przytłoczona. Ważne, aby zrozumieć, co mogło ją zniechęcić i spróbować zmienić swoje podejście.

3. Zadbaj o siebie
Czas rozłąki może być także okazją do pracy nad sobą. Skoncentruj się na własnym rozwoju, emocjonalnym i osobistym. Jeśli pokażesz jej, że dojrzewasz, potrafisz radzić sobie z emocjami, jesteś bardziej stabilny i pewny siebie, to może zadziałać na Twoją korzyść.

4. Delikatnie nawiąż kontakt
Ponieważ odblokowała Cię, to znak, że być może nie chce całkowicie zrywać kontaktu. Nie oznacza to jednak, że od razu będzie gotowa na rozmowę o związku. Zamiast poruszać trudne tematy, spróbuj zacząć od neutralnej, spokojnej rozmowy, np. zapytać, jak się czuje, jak jej minęło ostatnie kilka tygodni. Ważne, aby nie wracać od razu do tematu relacji.

5. Spotkanie twarzą w twarz
Skoro przyjeżdżasz do Polski 25 lutego, to może być dobra okazja, aby zaproponować spokojne spotkanie. Ważne jednak, aby nie naciskać. Zasygnalizuj, że byłoby miło się spotkać i porozmawiać, ale uszanuj jej odpowiedź, niezależnie od tego, jaka będzie. Jeśli zgodzi się na spotkanie, staraj się, aby rozmowa była spokojna, otwarta i szczera, bez nacisków.

6. Zrozum, że wynik może być różny
Niezależnie od tego, jak bardzo się starasz, pamiętaj, że nie wszystko zależy od Ciebie. Musisz być gotów zaakceptować to, że może ona zdecydować się na zakończenie związku definitywnie. W takiej sytuacji, choć to trudne, najlepsze, co możesz zrobić, to uszanować jej decyzję i spróbować iść dalej.

Pamiętaj, że budowanie zdrowego związku wymaga czasu, zrozumienia i wzajemnego zaufania. Jeśli Twoja była partnerka zobaczy, że jesteś gotowy na zmianę i szanujesz jej przestrzeń, istnieje szansa, że będzie otwarta na nową rozmowę o przyszłości Waszej relacji.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.