Witam mam 23 lata, 4 miesiące temu po umyciu włosów nad wanna (w pozycji pochylonej do przodu i nast

3 odpowiedzi
Witam mam 23 lata, 4 miesiące temu po umyciu włosów nad wanna (w pozycji pochylonej do przodu i następnie odwiedzeniu głowy ku tyłowi) zmagam się z bardzo poważnymi problemami.

Objawy:

Piszczenie, zatykanie i szum w uszach (zazwyczaj się od tego zaczyna, czasem do tego stopnia że prawie nic nie słyszę trwa do końca)
Uczycie oszołomienia (od początku do końca, wcześniej określałam to jako zawroty głowy ale neurolog lepiej to określił)
Nieregularny rytm serca (w pierwszych godzinach napadu)
Uczycie odrealnienia
Potrzeba skorzystania z toalety
Dreszcze, zimno (zwłaszcza dłonie i stopy)
Uczucie zimna w klatce piersiowej (po lewej stronie poniżej przyśrodkowego końca obojczyka)
Suchość w ustach (5-10 dni)
Drganie głowy (nieregularnie)
Uczucie ‚przechodzenia prądu’ przez nerwy wzdłuż nóg
Brak apetytu, nudności (doszło ostatnio, do 5 dni, nawet przy piciu wody)
Podczas ucisku na głowę uczucie odlatywania
Wykończenie fizyczne
Ogromna sztywność karku (pojawia się po kilku dniach, ograniczenie ruchu głowy w jakimkolwiek kierunku, ewentualnie dochodzi do tego ucisk w okolicy podstawy czaszki/potylicy)
Spięcie mięśni na głowie i twarzy (czasem ciężko nawet coś powiedzieć)
Brak niedowładów, parastezji kończyn
Brak bólów głowy (tylko powierzchowne jakby odmięśniowe)
Brak zaburzeń świadomości

Objawy są tak silne że raz byłam przez to w szpitalu. Cały czas mam wrażenie że zaraz zemdleje.

Mam wrażenie ze wywołują je skrajne pozycje głowy plus na przykład siedzenie z wyciągniętymi nogami lub odkurzanie.

Na początku ‚napad’ trwał ok 10 dni, potem 2 tygodnie, teraz trzyma mnie już ponad 1,5 miesiąca i czuje się jak osoba niepełnosprawna. Nie jestem w stanie siedzieć przy biurku dłużej niż 15 min, położenie się nic nie pomaga. Byłam już u neurologów, neurochirurga, ortopedy, laryngologa i nikt nie potrafi powiedzieć co mi jest.

Z badań obrazowych której były robione czyli TK głowy nie wykazała żadnych nieprawidłowości, doppler naczyń szyjnych nic, MR głowy nic, MR kręgosłupa szyjnego: kifotyzacja fizjologicznej lordozy szyjnej, zmiany dehydratacyjno-degeneracyjne tarcz międzykręgowych C3-C4 i C5-C6. Na poziome C5-C6 niewielka (2,5x6mm), tylna, pośrodkowa wypuklina tarczy międzyokręgowej z objawem uszkodzenia pierścienia włóknistego (strefa HIZ). Drobna osteofitoza przednich krawędzi trzonów kręgów szyjnych.

W przeszłości złamanie prawej kończyny górnej (w wieku 7 lat), uraz kręgosłupa szyjnego na zajęciach gimnastyki (tez około 8 roku życia, noszenie kołnierza stabilizującego)

Byłam u dwóch fizjoterapeutów, obaj nie wiedzieli skąd to, a po ćwiczeniach na odcinek szyjny polegających na spojrzeniu w górę i w dół z lekkim przytakiwaniem głowa i naciskaniem językiem na podniebienie oraz drugie czyli przekręcanie głowy skrajnie w lewo i prawo z jednoczesną pracą oczami dolegliwości pogorszyły się i dodatkowo czułam mrowienie po lewej stronie w okolicy potylicy.

Dodam tylko że, mam 185 cm wzrostu i studiuje stomatologię więc sprawa jest naprawdę pilna, bo obawiam się ze bez pomocy nie będę w stanie zacząć następnego semestru.

Bardzo dziękuję, za poświęcenie czasu na przeczytanie tego wszystkiego i za wszystkie odpowiedzi.
Dzień dobry. Proszę udać się do doświadczonego Osteopaty. Pozdrawiam serdecznie.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień Dobry. Przed udaniem się do jakiekolwiek terapeuty proszę wykonać (najlepiej pilnie) tzw czynnościowe rtg kręgosłupa szyjnego w projekcji bocznej. Są to zdjęcia rtg w których głowa ustawiona jest w skrajnych pozycjach zgięcia i wyprostu co pozwala zaobserwować czy ząb obrotnika (2 kręgu szyjnego) jest stabilny. Jeżeli ząb/kręg lub ich więzadła są niestabilne będzie można zaobserwować ucisk zęba na rdzeń kręgowy w pozycji zgięcia głowy, co może być przyczyną wszystkich objawów o których Pani wspomina w swojej wypowiedzi. Gdy będzie Pani miała wynik powyższego badania proszę udać się do osteopaty, tz fizjoterapeuty który ukończył kilku letnie szkolenie osteopatyczne. Zapraszam do kontaktu w razie pytań i życzę powodzenia.
jesteśmy w stanie to wyleczyć zapraszam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.