Witam. Mam 23 lata i wszystko zaczęło się gdzieś z 3 lata temu. Moje symptomy pojawiały się coraz cz

5 odpowiedzi
Witam. Mam 23 lata i wszystko zaczęło się gdzieś z 3 lata temu. Moje symptomy pojawiały się coraz częściej i za każdym razem było coś innego. Moje symptomy to: osłabienie, drgawki, uczucie zimna jakby rozlewała się zimna fala w klatce piersiowej, zimne stopy lekko sinawe , szybkie bicie serca, ucisk w głowie czasami drętwienie lewego policzka i kawałek brody nawet powiedziałabym lekkie szczypanie, szum w głowie robi się czarno przed oczami, nerwobóle w klatce piersiowej czasem trwające cały dzień, czasem duszności, częste przeskakiwanie pulsu jakby nie równo biło i wtedy pojawia się brak tchu i na prawdę mogła bym wymieniać wiele jeszcze i na prawde nie wiem co to jest a teraz BADANIA JAKIE PRZESZŁAM i wszystko ok : tarczyca, ogólne badanie kwi i moczu, echo serca, holter 3 dniowy ,EKG, automatyczny pomiar ciśnienia tętniczego , nawet jechałam na rowerku jedynie co wyszło że puls lekko podwyższony biorę tabletki beto zk 50 pół tabletki na zmniejszenie pulsu, tomograf klatki piersiowej, rezonans magnetyczny głowy i tu wyszło że ponoć mam od urodzenia torbiel pajęczynówki w tylnym dole czaszki przy środkowo po stronie prawej i to torbiel która podobno nie jest grozna choć sama nie wiem czy to prawda wymiary 27 (c-c) x 8 (a-p) x 9 (r-l) mm oraz ginekolog stwierdził że wszystko ok i cytologia również jest ok . Nie wiem co bym mogła jeszcze sprawdzić ale zaczęło się od szybkiego bicia serca 3 lata temu nagle w nocy i co jakieś czas te symptomy narastały i już doszłąm do takiego stanu ze czuje się ciężko chora a niby nie jestem. Nie powiem że jestem spokojną osobą ale w życiu nie wiedziałąm że będe zmagać się z takimi objawami których nie mogę wyjaśnić z skąd się wzięły. Czy ja musze leczyć się psychicznie ? Bardzo proszę o radę, dziękuję.
Dzień dobry, jeśli wszystkie badania są w normie a lekarze nie stwierdzają aby powyżej opisane objawy były wynikiem dolegliwości somatycznych, warto wybrać się do psychologa. Może rozmowa ze specjalistą doprowadzi Panią do jakiegoś rozwiązania, a raczej przyczyny pojawienia się tych, a nie innych dolegliwości. Wszystkie objawy, które Pani opisuje mogą pojawiać się na tle nerwicowym, zatem jeśli trudno Pani mierzyć się z nimi samemu, warto dążyć do spotkania z psychologiem. Pozdrawiam i życzę szybkiej poprawy stanu zdrowia, Agnieszka B.-B.

Sugeruję konsultację i podjęcie terapii u psychoterapeuty - tym bardziej, że lekarze nie znajdują przyczyn Pani kłopotów. Pozdrawiam, Zofia Wróbel.
Zapraszam na konsultację.
Sugeruję wizytę: Hipnoza - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,

warto w Pani sytuacji udać się na konsultację do psychologa, ponieważ w badaniach, które wykonano nie stwierdzono -mjak rozumiem -przyczyn medycznych wystęujących objawów. Prawdopodobnie zatem mają one charakter psychogenny. Dokładny wywiad i dodatkowe testy pozwolą przybliżyć się do postawienia poprawnej diagnozy i tym samym włączenia adekwatnej pomocy.

dr Monika Gmurek
Wszystko, co Pani opisuje wskazuje, że boryka się Pani ze stanami lękowymi z atakami paniki. Psychoterapia jest sprawdzonym sposobem, aby poradzić sobie z takim problemem.