Witam , mam 23 lata niedawno wykonałam usg piersi w którym wyszło: Doły pachwowe bez klinicznie ist

1 odpowiedzi
Witam , mam 23 lata niedawno wykonałam usg piersi w którym wyszło:
Doły pachwowe bez klinicznie istotnych noduli.
Utkanie obu sutków gruczołowe.
W sutku lewym na g.12 2 drobne torbielki płaskie oraz owalna , g.3 nadpowięziowo obwodowo torbielka gęsta lub FA oraz gh.1.30 torbielka prosta.
Wszystkie w/w zmiany ogniskowe bez widocznego przepływu w CD i PD. Birards usg 3 .
Wielkość zmian :
1L: 0,36 cm
2L: 0,18 cm

1L:0,56 cm
2L:0,38 cm

1L:0,24 cm
2L:0,20 cm
3L:0,33 cm

Co oznaczają takie zmiany ? Czy są dla mnie groźne ? Zaznaczę że pierś pobolewa mnie , a w rodzinie miałam 2 przypadki nowotworu piersi siostra babci i kuzynka mamy.
Czy takie zmiany mogą zniknąć ? Można się ich pozbyć poprzez jakieś leczenie ?
Dzień dobry. Opis usg nie jest specjalnie niepokojący ale wymaga pani konsultacji u specjalisty. On panią zbada i wytłumaczy co dalej.