Witam, Mam 24 lata i cierpię na migrenę 3 razy w miesiącu od może 2 lat, z czego jedna jest zawsze

1 odpowiedzi
Witam,
Mam 24 lata i cierpię na migrenę 3 razy w miesiącu od może 2 lat, z czego jedna jest zawsze 1-2 dni przed okresem. Dodatkowo zmagam się z napięciowym bólem głowy, który najpewniej jest spowodowany cyklem miesiączkowym, gdyż zaczyna się około 7 dni przed okresem i ukończy się wspomnianą wcześniej migreną. Na własną rękę zażywam przed snem melatoninę co zmniejszyło intensywność bólu migrenowego, ale częstotliwość pozostaje ta sama. Nie mam możliwości brania suplementów ma uspokojenie, bo aktualnie pracuję na pełen etat i piszę pracę magisterską, więc muszę być efektywna aż do wieczora, a te suplementy powodują u mnie senność.
Chciałabym iść do lekarza aby mi pomógł z ciągłymi bólami głowy, jednak do kogo powinnam się wybrać? Chciałam iść do psychologa, bo może moje problemy są spowodowane jakimiś problemami lub właśnie nieefektywnym radzeniem sobie ze stresem, ale boję się, że słysząc o korelacji z cyklem wyśle mnie do ginekologa, a ginekolog słysząc o problemach na tle nerwowym wyśle mnie do psychologa i będę się tak błąkać...
Byłam już kiedyś u neurologa stąd moja diagnoza, że mam migreny i bóle napięciowe, zażywam doraźnie tabletki na migrenę (zolmiles), ale jest on drogi, na receptę i w opakowaniu jest tylko 6 tabletek. A chciałabym jakoś zapobiegać migrenom niż tylko je doraźnie leczyć, o ile jest w ogóle taka możliwość.
Bardzo proszę o pomoc co powinnam zrobić. Czy może nic, bo "taka moja uroda"...
Dzień dobry, zgodnie z obecnymi wytycznymi farmakoterapię profilaktyczną migreny należy rozpocząć, gdy napady znacząco upośledzają codzienne funkcjonowanie, napady są częste (4 lub więcej dni migrenowych w miesiącu), lub jeśli istnieją przeciwwskazania do stosowania leków doraźnych, czy też poważne objawy niepożądane stosowanych leków doraźnych.
Biorąc pod uwagę również dni z bólem napięciowym (łącznie około 10 dni z bólem głowy w miesiącu), jak najbardziej można rozważać leczenie profilaktyczne obu zespołów bólowych.
Ból to nie jest "taka uroda pacjenta" i nie należy go bagatelizować.
Zalecana jest wizyta u neurologa zajmującego się bólami głowy. Do rozważenia jest również terapia poznawczo-behawioralna.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.