Witam mam 27lat i od jakiegoś czasu dzieje się cos dziwnego... Chodzi o to, że czuje się dziwnie cią

4 odpowiedzi
Witam mam 27lat i od jakiegoś czasu dzieje się cos dziwnego... Chodzi o to, że czuje się dziwnie ciągle jest mi niedobrze nagle przyspiesza mi serce mam wrażenie ze zaraz wyskoczy jest mi tez słabo. Nie mam ochoty, żeby się uśmiechać, rozmawiać chętnie bym nigdzie nie wychodziła. Ostatnio ciągle jestem zamyślona ktoś do mnie mówi a ja wogóle w innym świecie nie wiem jak to mogę bardziej opisać kupiłam tabletki Valused biorę 1 tabletkę 3razy dziennie nie wiem, czy dobrze robię biorąc tabletki nie konsultując z lekarzem:/ mam sporo problemów, ale kto ich nie ma, chociaż ostatnio jest ich coraz więcej. Niemogę tez z nikim o tym porozmawiać do lekarza taż nie mogę iść bardzo proszę o pomoc. Dodam ze nie pije alkoholu, ale pale papierosy, chociaż ostatnio coraz mniej przez to ze tak źle się czuje. Czy mogę poradzić sobie z tym sama?
Witam, konieczna jest pilna konsultacja z psychiatrą, celem ustalenia indywidualnego planu terapeutycznego. Jeśli jest Pani z Wrocławia lub okolic, zapraszam na konsultację, czasem zmniejsza lęki jeśli wyjdzie Pani z domu z osobą towarzyszącą.

Witam,
Opisane przez panią objawy mogą być wynikiem zaburzeń z kręgu zaburzeń lękowych/depresyjnych, a takie zaburzenia można skutecznie leczyć. Badanie psychiatryczne umożliwiłoby postawienie rozpoznania i podjęcie odpowiedniego leczenia. Jeśli ma Pani poczucie, ze Pani stan sie pogarsza, to nie warto zwlekać z udaniem się do lekarza, można zacząć od lekarza rodzinnego jeśli wizyta u psychiatry z jakiś względów jest niemożliwa. Leki uspokajające bez recepty mają słabe działanie i niewielka skuteczność w leczeniu depresji czy nerwicy, nie sprawdzą się w przypadku nasilonych objawów. Lepiej przyjmować środki o udowodnionej skuteczności a takie są dostępne na receptę.
Samej będzie trudno.Opisane objawy mogą sugerować nerwicowe zaburzeni emocji. Radzenie sobie z tym tylko i wyłącznie przy pomocy leków jest niezbyt skuteczną metodą. Dlaczego nie może Pani iść "z tym" do lekarza? Nie ma Pani z kim o tym porozmawiać - czy wokół Pani jest pustka? Może to jest częścią problemu?
Proponuję poszukać w okolicy pschoterapeuty(tki) - to jest odpowiednia osoba do przedyskutowania problemów!
Witam, z objawów wynika, że mogą to być zaburzenia depresyjno- lękowe. Lęk ma tak zwaną komponentę wegetatywną- związaną z pobudzeniem układu współczulnego, stąd objawy takie jak: tachykardia, bóle w klatce piersiowej, ucisk w gardle, nudności, duszność, drżenie rąk, drętwienie kończyn, "miękkie nogi", poczucie, że za chwilę się zemdleje i wiele innych. Do tego obniżony nastrój, anhedonia, czyli popularnie mówiąc "brak radości życia". Niestety, Valused czyli wyciąg z waleriany- suplement ziołowy nie przyniesie Pani ulgi. Potrzebne jest właściwe leczenie farmakologiczne, sugeruję udać się na wizytę do psychiatry, bo "samo nie przejdzie". Im szybciej Pani podejmie leczenie, tym lepiej, proszę nie zwlekać. Pozdrawiam.