Witam. Mam 29 lat. Byłam trzy razy w ciąży w ciąży. W 2010r. poroniłam, w 2011 i 2012 urodziłam nat

1 odpowiedzi
Mam 29 lat. Byłam trzy razy w ciąży w ciąży. W 2010r. poroniłam, w 2011 i 2012 urodziłam naturalnie, bez komplikacji, dzieci.
W 2016r. pojawiły się u mnie krwawienia kontaktowe (po stosunku, po badaniu ginekologicznym - za każdym razem). W 2017r., standardowo jak co roku, wykonałam cytologię. Wyszedł CIN1. Ponowiłam cytologię i ponownie wyszedł CIN1. Miałam robiona dwukrotnie biopsję (raz z mikroskopem), dwa razy wyszło wszystko w porządku. W międzyczasie zrobiłam też badanie na obecność wirusa hpv, wraz z typami onkogennymi. Nic nie zostało wykryte. Krwawienia były bardzo duże, zdarzało się, że zalewała mnie krew już nie tylko kontaktowo, ale także podczas np. spaceru. Na usg jedyne co wychodziło, to mocno ukrwiona macica i szyjka. Na wymazie nie wychodziła żadna bakteria. Dostałam leki na powstrzymanie krwawienia, ustąpiło. Była to końcówka 2017r. Zrobiłam trzecią cytologie, cienkoigłową, wynik był zadowalający, gr. II, już bez żadnych CINów. Przez rok był spokój, pojawiły się może 3 razy delikatne plamienia.
Niestety, wszystko wróciło, znów bardzo duża ilość krwi, znów bóle w podbrzuszu. W tamtym czasie radziłam się kilku lekarzy, jedni się poddali mówiąc, że taki urok, inni sugerowali wycięcie nie tylko szyjki, ale również macicy, ze względu na ukrwienie, i możliwość, że dalej będzie się lało.
Będę dalej szukała pomocy, jednak potrzebuję rady, czy jakieś badania jeszcze mogę zrobić? Jak teraz postępować, szukać przyczyny? Co to może być?
Przewlekłe, nawracające krwawienia i obecność zmian w badaniu cytologicznym sugerują zwrócić szczególną uwagę na dalszą diagnostykę w zakresie profilaktyki raka szyjki. Utrzymujące się krwawienia mogą być też efektem przewlekłej infekcji czynnikiem innym niż wirus HPV co z kolei sugeruje poszerzenie diagnostyki mikrobiologicznej o dalsze badania.
Warto też zwrócić uwagę na ewentualne zaburzenia o podłożu endokrynologicznym.
Dobranie właściwej diagnostyki wymagać jednak będzie szczegółowej konsultacji i analizy dotychczas wykonanych badań. Proszę umówić wizytę konsultacyjną.
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.