Witam. Mam 30 lat. Około 2 lata temu zaczęła się u mnie nadwrażliwość na noszenie bielizny i niektór

3 odpowiedzi
Witam. Mam 30 lat. Około 2 lata temu zaczęła się u mnie nadwrażliwość na noszenie bielizny i niektórych ubrań. Bardzo się denerwuje bo gdy założę stanik lub skarpetki to mimo że mnie nie uciskają to i tak je czuje. Ten problem pojawił się bez żadnego powodu. Nie wiem co może mi pomóc. Nie mam żadnej alergii czy podrażnienia ale po prostu przeszkadza mi to że w ogóle mam na sobie odzież. Jak tylko się ubiorę to przez cały czas czuje dyskomfort psychiczny. Proszę o poradę, pozdrawiam
Dzień dobry,
W takiej sytuacji można wykonać diagnozę pod kątem zaburzeń integracji sensorycznej (SI) oraz ogólne badania medyczne, by wykluczyć źródła chorobowe. Warto też udać się na konsultację psychologiczną w celu sprawdzenia czy wystąpienie nadwrażliwości nie jest związane z jakimś konkretnym wydarzeniem czy czynnikiem psychologicznym. Doraźną pomocą może być dobór odzieży i bielizny bezszwowej z delikatnych lekkich materiałów, bez elementów plastikowych, metalowych, metek, itp. W niektórych sytuacjach pomocne może być także skupienie się na innych boźdzcach (np. odczuwaniu temperatury, oddechu, dźwiękach, wykonywanej czynności) lub techniki relaksacyjne i odpoczynek.

Dzień Dobry, polecam skontaktować się ze specjalistą, aby szerzej omówić ten temat podczas sesji. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, do powyższej odpowiedzi Pani Agnieszki poleciłabym popracować z emocjami, które odczuwa Pani w związku z całą tą sprawą w kierunku ich przepracowania, uwolnienia. Jeśli potrzebne jest wskazanie konkretnych technik pracy proszę o kontakt.