Witam mam 30lat od paru tygodni może i miesiąc jak zjem cokolwiek to nie czuje że coś zjadłam. Tak j

2 odpowiedzi
Witam mam 30lat od paru tygodni może i miesiąc jak zjem cokolwiek to nie czuje że coś zjadłam. Tak jakby jedzenie poprostu spłynęło do brzucha a ja nie czuje że cokolwiek zjadłam głodna nie jestem mam wrażenie jakbym nie musiała wogule tych posiłków jeść skoro nie czuje że je zjadłam.. biorę tabletki na nadciśnienie na tarczycę witaminę d oraz od jakiegoś czasu cynk ostatnio nawet jak zjadłam to po jakimś czasie odbijało mi się wymiocinami czym może być to spowodowane
Proszę udać się niezwłocznie do gastrologa - to mogą być objawy poważniejszej choroby, szczególnie jeśli towarzyszy im spadek masy ciała.

W przypadku opisanych objawów kluczowe jest skonsultowanie się z lekarzem w celu dokładnej diagnozy i oceny Twojego stanu zdrowia. Istnieje kilka czynników, które mogą wpływać na te objawy.

Pierwszym czynnikiem jest przyjmowanie leków. Niektóre leki mogą wpływać na apetyt i proces trawienia, co może prowadzić do nieprawidłowych odczuć po spożyciu posiłku. Warto omówić to z lekarzem, aby ocenić, czy te objawy są związane z przyjmowanymi lekami i czy jest możliwość dostosowania dawek lub zmiany terapii.

Innym czynnikiem mogącym wpływać na pojawienie się opisanych objawów są zaburzenie trawienia, takie jak refluks żołądkowo-przełykowy lub dyspepsja. Warto skonsultować się z lekarzem w celu przeprowadzenia odpowiednich badań diagnostycznych i ustalenia odpowiedniego planu leczenia.

Dodatkowo, stan psychiczny, takie jak stres, lęk czy depresja, mogą mieć wpływ na apetyt i odczuwanie sytości po posiłku. Ważne jest zwrócenie uwagi na swoje samopoczucie psychiczne i ewentualne zmiany w nim, które mogą wpływać na Twoje nawyki żywieniowe.

W każdym przypadku zalecam skonsultowanie się z lekarzem, który na podstawie szczegółowego wywiadu i ewentualnych badań, będzie w stanie postawić trafną diagnozę oraz zaproponować odpowiednie leczenie lub zmiany w diecie i nawykach żywieniowych. Pamiętaj, że Twoje zdrowie jest najważniejsze i ważne jest podjęcie odpowiednich kroków w celu ustalenia przyczyny tych objawów.