Witam mam 31 letniego syna uzależnionego od tabletek z morfiną ,z tego co wiem robi z nich jakiś roz

2 odpowiedzi
Witam mam 31 letniego syna uzależnionego od tabletek z morfiną ,z tego co wiem robi z nich jakiś roztwór i wstrzykuje .Trwa to już ponad rok,nie chce słyszeć o leczeniu(choć niekiedy dostaje SMS popatrz za jakimś ośrodkiem)na drugi dzień już nie chce słyszeć o niczym.W jego życiu już zarzywał chyba wszystko nawet heroinę. Nie wiem jak mu pomóc mimo wielu moich starań..Chodziłam do psychoterapeuty ,na grupę wsparcia. Syn nie mieszka z nami wymeldowaliśmy go z mężem. Ale jeśli chodzi o pomoc jemu zostałam sama nikt z rodziny mnie nie wspiera w tym.Nadmienię że niedawno straciłam brata alkoholika w wieku 50 lat,nie umiem się z tym pogodzić ze syna też stracę jak nic z tym nie zrobi. Proszę o pomoc co mam dalej robić.
Dzień dobry,

w leczeniu uzależnienia najważniejsza jest motywacja. Nawet niewielka, która pozwoli pacjentowi przyjść i spotkać się z terapeutą. Jeżeli tej motywacji do zmiany swojej sytuacji nie ma niestety praktycznie niemożliwe jest nakłonienie takiej osoby do podjęcia leczenia. To co może Pani zrobić, to kontynuować terapię dla siebie, aby pogodzić się z tą sytuacją.

Dzień dobry. Rozumiem Pani troskę i niepokój. Jednak Pani syn jest dorosły i sam decyduje o swoim życiu. Nie mamy możliwości zmiany zachowania innej osoby. Osoby uzależnione podejmują leczenie najczęściej kiedy konsekwencje uzależnienia są uciążliwe. Potrzebna jest motywacja u samej osoby uzależnionej. Natomiast bliscy osób uzależnionych mogą podjąć terapię dedykowaną dla nich i zadbać o swój dobrostan , a także nauczyć się mądrze wspierać osobę bliską , cierpiącą. polecam kontakt z psychoterapeutą uzależnień. Pozdrawiam.