Witam, Mam 32 lata i jestem w 13 tygodniu ciąży, w pierwszym badaniu na toxoplasmozę w 8 tygodniu c

1 odpowiedzi
Mam 32 lata i jestem w 13 tygodniu ciąży, w pierwszym badaniu na toxoplasmozę w 8 tygodniu ciąży wyszło mi lgg <0,13 IU/ml jako nieobecne natomiast lgm 0,93 COI jako wynik wątpliwy. Badanie zostało powtórzone po 2 tygodniach gdzie lgm wyszedł dalej jako wątpliwy (0,97 COI). Lekarz skierował mnie na awidność przeciwciał lgg w których wyszło, iż oznaczenie awidności jest niemożliwe ze względu na ujemny wynik lgg. Czy po takich wynikach można wywnioskować czy choruję na toxoplasmozę i ewentualnie jakie jeszcze badania mogą to wykluczyć? Dodatkowo od dwóch tygodni biorę Rovamycynę przepisaną przez lekarza na wszelki wypadek i czekam na wizytę u lekarza chorób zakaźnych.
W przypadku wątpliwych wyników badań zleconych przez ginekologa racjonalnym rozwiązaniem jest włączenie odpowiedniej profilaktyki i konsultacja ze specjalistą chorób zakaźnych celem weryfikacji wskazań do kontynuacji leczenia.
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.