Witam . Mam 32 lata . Od pół roku czuje się jakby ktoś odebrał mi chęć do życia . Byłam u lekarza ,

2 odpowiedzi
Mam 32 lata . Od pół roku czuje się jakby ktoś odebrał mi chęć do życia . Byłam u lekarza , zrobił mi badania . Badania wyszły zle , dostałam witaminę b12 w zastrzykach , żelazo oraz kwas foliowy . Po pierwszym tygodniu zastrzyków czułam się bardzo dobrze , ale juz w drugim tygodniu wszystko wróciło :( . Nic mi się nie chce , nic mnie nie cieszy , zle śpię oraz mam niekontrolowane ataki agresji oraz czuje w lewym oku puls :( . Byłam dziś u lekarza i dostałam citalopram - antydepresant .
Dzień dobry!
W takiej sytuacji potrzebne jest spotkanie z psychologiem, pogłębiony wywiad i odpowiednio dobrane testy diagnostyczne. Pozdrawiam serdecznie!
Sugeruję wizytę: Psychoedukacja - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Rozumiem, że jesteś obecnie w trudnym miejscu i cieszę się, że zdecydowałaś się podjąć kroki w kierunku poprawy swojego samopoczucia, jak na przykład konsultacja z lekarzem. Antydepresanty, takie jak citalopram, mogą być pomocne w leczeniu objawów depresji, ale ważne jest również zrozumienie, że każda osoba jest inna, a reakcje na leki mogą się różnić.

Pamiętaj, że proces leczenia depresji może być skomplikowany, a wyniki nie zawsze są natychmiastowe. Czasami trzeba dostosować dawkowanie lub wypróbować inne leki, zanim znajdzie się najlepsze rozwiązanie.

Ponadto, skuteczność leczenia depresji może zależeć także od innych czynników, takich jak wsparcie społeczne, terapia psychologiczna czy zmiany stylu życia. Jeśli masz taką możliwość, rozważ skonsultowanie się z terapeutą, który może pomóc Ci zrozumieć głębsze przyczyny Twojego stanu emocjonalnego i dostarczyć narzędzi do radzenia sobie z trudnościami.