Witam, mam 33 lata, mam Zespół Aspergera. Od wielu lat mam różnego rodzaju problemy: machanie rękami

2 odpowiedzi
Witam, mam 33 lata, mam Zespół Aspergera. Od wielu lat mam różnego rodzaju problemy: machanie rękami, kręcenie głową, podskakiwanie, ściskanie rąk i nóg, wybuchy niekontrolowanego śmiechu i agresji słownej, w przypływie złości potrafię zniszczyć rzeczy. Najbardziej z tych zachowań przeszkadzają mi tiki i złość. Jestem zależny od swoich Rodziców, z którymi mieszkam. Są zmęczeni moimi problemami. Chodziłem na wiele różnych terapii i brałem leki psychotropowe, które bardzo zaszkodziły mi na wątrobie, przytylem też. Żadna z tych form wsparcia nie zadziałała. Obecnie wchodzi w rachubę jeszcze Psychoterapia, a zachowania nie uległy poprawie i dalej jest źle. Czy jest sens skorzystać z tego, a jeśli tak, to gdzie w Warszawie mogę znaleźć Psychoterapię w miarę tanio i blisko Żoliborza( na tej dzielnicy mieszkam) lub co można z tym zrobić i czy warto jeszcze próbować teraz czegoś? Bardzo chce się zmienić na lepsze, ale nie mogę
W leczeniu tików zaleca się farmakoterapię ale wiodącą formą leczenia jest psychoterapia a jej skuteczność jest empirycznie udowodniona. Zalecałabym konsultację ze specjalistą, zapraszamy do Ośrodka Sukces (Warszawa Ursynów)

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam Pana! Jest Pan młodym człowiekiem, a Pana życie jest pełne cierpienia i uciążliwości, z którymi nie wie Pan jak sobie poradzić. Pana opis sytuacji jest poruszający, jestem pod wrażeniem Pana starań i woli aby coś poprawić, coś zmienić. Pisze Pan, że rodzice są zmęczeni Pana problemami, że martwią Pana tiki i wybuchy złości. Można odnieść wrażenie, że patrzy Pan na siebie jak na jeden wielki PROBLEM, na osobę wymagającą "naprawienia". Nie ma w Pana liście mowy o młodzieńczych pasjach, marzeniach, radościach, o tym co Pana uspokaja a co złości. Jest tylko o samej złości jako problemie - a to przecież jest po prostu uczucie, które towarzyszy każdemu i każdej z nas. Za mało wiem o Panu aby próbować coś doradzać. "Chodziłem na wiele różnych terapii" - czyli co? Miał Pan zapisywane różne leki, czy też korzystał Pan z psychoterapii "u wielu różnych osób" ? W psychoterapii kluczowym czynnikiem pomagającym jest zaufanie i dobra relacja oraz współpraca z terapeutą. Nikt za Pana nie wykona pracy "odnajdywania się" w dorosłym życiu. Natomiast terapeuta lub terapeutka może pomóc. Zachęcałabym Pana do znalezienia osoby, której mógłby Pan zaufać i z którą mógłby Pan podjąć pracę nad uświadamianiem sobie swoich uczuć, potrzeb, odkrywaniem swoich celów życiowych. Wsparcie farmakologiczne może być pomocne. To może brzmieć niewiarygodnie, ale czy wie Pan o tym, że ze swoich trudności też można uczynić swoje zasoby? Może warto skontaktować się z osobami, które doświadczają podobnych problemów (np przez internet). To świetnie, że bardzo Pan chce "się zmienić na lepsze". To bardzo możliwe, tylko paradoksalnie najlepszym punktem wyjścia do pozytywnej zmiany jest AKCEPTACJA dla siebie takiego, jakim się jest. Życzę powodzenia w poszukiwaniach. E W

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.