Witam. Mam 33 lata stosowałam antykoncepcje hormonalną ( Milvane przez12 lat) - odstawiłam ją w paz

1 odpowiedzi
Mam 33 lata stosowałam antykoncepcje hormonalną ( Milvane przez12 lat) - odstawiłam ją w pazdzierniku 2018 roku na przełomie listopada i grudnia spadłam z wagi około 5 kg , minął znów okres świąteczny i spadek wagi dalej trwał . w lutym waże juz 54 kg wiec jest to dla mnie bardzo duza róznica jestem osoba wysoka 170 cm / wygladałam normalnie ostatnimi laty teraz wyglądam jak anorektyczka... Prosze o porade czy to ma zwiazek z odstawieniem antykoncepcji czy może z innego powodu moge chudnąc ? wybieram sie na wizyte dopiero teraz do lekarza pierwszego kontaktu ale chciałąbym znac opinie innych lekarzy .
Nagły i znaczący spadek masy ciała, szczególnie jeśli prowadzi do spadku poniżej normy właściwej dla wzrostu wymaga bezwzględnie poszerzenia diagnostyki. Tak istotny spadek masy ciała najprawdopodobniej nie ma bezpośredniego związku ze stosowaniem antykoncepcji hormonalnej.
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.