Witam mam 39 lat jestem kobietą od roku zdiagnozowano cukrzycę typ 1 wyrównana, od 2 lat leczę się n

1 odpowiedzi
Mam 39 lat jestem kobietą od roku zdiagnozowano cukrzycę typ 1 wyrównana, od 2 lat leczę się na depresję biorę faxigen. Miesiąc temu w badaniach wyszło mi niskie tsh 0.02 , Ft3 i Ft4 w normie Anty Tpo -444 a Anty G 421 . Nie mogę się rano obudzić śpię do 14 ale mogłabym jeszcze spać w ciągu dnia też mi się chce spać mam przyspieszony puls i dziwne kołatania w klatce byłam u dwóch endokrynologow ostatni zlecił mi kolejne badania bo twierdzi że te wyniki nie są jednoznaczne. Wszystkie wizyty i badania muszę robić prywatnie, może Państwo na podstawie tych wyników coś mi doradza jestem prawie cały dzień nieprzytomna a wydajność mojego mózgu spadła totalnie nic nie ogarniam. Proszę o pomoc
Szanowna Pani,
Przedstawione wyniki badań sugerują przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy (często występuje ono u Pacjentów z cukrzycą typu 1).
Powinna Pani powtórzyć po 4-6 tygodniach jedynie stężenie TSH i skonsultować się z endokrynologiem.
Jeśli nadal będą obecne objawy niedoczynności tarczycy, endokrynolog prowadzący włączy leczenie substytucyjne preparatem L-tyroksyny.
Warto poszerzyć diagnostykę o badanie USG tarczycy.