Witam mam 43 lata 6.5 roku temu malam zawał reanimacja trwala 20 z kardiologi przeniesli mnie na neu
1
odpowiedzi
Mam 43 lata 6.5 roku temu malam zawał reanimacja trwala 20 z kardiologi przeniesli mnie na neurologię tam badania wykazaly ze mózg nie uległ zniszczeniu i będę potrzebowala czasu uczylam sie ubierac pisać itp dalam rade po 9 mc wrocilam do pracy jednak teraz mam duże problemy z pamiecią i koncentracja i przy pisaniu przestawiam litery w rozmowie mylę słowa i ciagle czuje niepokój co sie może dziać czy to normalne po zawale
Po incydentach sercowo-naczyniowych istnieje ryzyko uszkodzenia komórek mózgu na skutek ich niedotlenienia. Uszkodzenia te często są niewielkie i niewidoczne w najbardziej dostępnych badaniach neuroobrazowych (np. rezonans magnetyczny). Mogą jednak skutkować tak zwanymi deficytami neuropoznawczymi - na przykład problemami z pamięcią i koncentracją. Dobrze byłoby ocenić ich stopień w badaniu neuropsychologicznym oraz podjąć rehabilitację osłabionych funkcji poznawczych. Dodatkowo, na te funkcje wpływ mają także czynniki emocjonalne, np. lęk. Badaniem zarówno funkcji poznawczych, jak i procesów emocjonalnych zajmuje się psycholog kliniczny - neuropsycholog. Może on także wskazać, jakie ćwiczenia wykonywać celem poprawy procesów uwagi i pamięci. W Pani młodym wieku plastyczność mózgu jest jeszcze na tyle duża, że dzięki właściwej i systematycznej rehabilitacji może Pani wyraźnie poprawić swoje funkcjonowanie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Eksperci
Podobne pytania
- Od dłuższego czasu zauważam stopniowe pogorszenie pamięci, nie potrafie zapamiętac waznych informacji z rzeczy które czytam, zadan domowych do zrobienia, gdzie odłożyłem jakieś rzeczy, czy informacji o których ktos mi mówił. Do tego ostatnio doszło jąkanie oraz zapominanie słów podczas rozmowy. Mam 29…
- ucze sie i pamientam ale nie wszysztkie pytania co to moze byc
- Tata ma 75 lat zapomina co przed chwilą mówił,powtarza to samo po 3 -4razy,Brakuje mu słów co chce powiedzieć
- Mam 68 lat i jak dotąd żadnych kłopotów z pamięcią nie było. Niestety w ciągu ostatniego roku trzykrotnie zdarzyło mi się nagle stracić umiejętność czytania przez okres kilkunastu minut. Próbuję czytać ale słyszę tylko bełkot. Nie rozumiem też co czytam. Nie mam żadnej depresji ani kłopotów z psychiką.…
- Witam mam 30 lat i mam problemy z pamięcią dochodzi do tego że biorę kluczyk od auta zapominam o nim i jadę tramwajem (trzymam kluczyk ciągle w ręce) biorę zmiotke do ręki zerkne w telefon i zapominam co miałem z tą miotła zrobić. Do kogo się udać po pomoc
- Mój tata ma zaburzenia pamięci. Teraz doszły zaburzenia pamięci krótkotrwałej (nie pamięta że np. kazał zamknąć drzwi). Nie wiem do jakiego lekarza go umówić. Neurolog? Psychiatra?
- Witam.Moja córka ma 8 lat(w grudniu)ma problemy z czytaniem.Zauważyłam również ,że ma problemy z pamięcią.Do jakiego lekarza się udać?czy można podciągnąć to pid dyslekcję?dziękuję
- Witam, pisze w imieniu mojej siostry - ma ona ogromne zaniki pamięci, nie pamięta prawie nic, jak jej przypominam jakieś sytuacje z życia, to ona ich nie pamięta, mimo że miały miejsce np. rok wcześniej tylko, a nawet krócej. Nie pamięta co robiła rok temu, ale pamięta, że Janina Bąk mówiła mejlo. Pomocy,…
- Odkąd przyszła na świat moja córka (niecałe 3 lata temu) zauważyłam u siebie problemy z pamięcią i koncentracja. Problemy te zaczynają przeszkadzać mi w codziennym życiu . Chwilami nie potrafię skoncentrować się na rozmowie, chwile po niej zapominam o czym wgl była mowa. Zapominam wiele warznych rzeczy,…
- Mam 24 lata i problemy z pamięcią. Gdy z kimś rozmawiam już po 20 minutach potrafię zapomnieć o czym była dana rozmowa. Potrafię również zapomnieć ile.mam dokładniej lat gdy ktoś mnie spyta o wiek.
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 16 pytań dotyczących usługi: zaburzenia pamięci
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.