Witam mam 43 lata Wiele lat temu postanowiłem żyć bez miłość Zawsze kiedy coś do kogoś poczułem b

2 odpowiedzi
Witam mam 43 lata
Wiele lat temu postanowiłem żyć bez miłość
Zawsze kiedy coś do kogoś poczułem byłem odrzucany, zawsze mnie blokowało gdyż poczułem jakieś zauroczenie, wyglądałem jak bym był zły nie mogłem wydusić z siebie słowa. W dzieciństwie byłem bardzo uczuciowy i w wrażliwy w dorosłym życiu jestem odbierany jako osoba chłodna i dominujaca ale wewnętrzne
Rozumiem, że Twoje doświadczenia i uczucia są skomplikowane i mogą wpływać na Twoje relacje i sposób, w jaki jesteś postrzegany przez innych. Poniżej przedstawiam kilka przemyśleń i sugestii, które mogą pomóc w zrozumieniu Twojej sytuacji:
1. Zrozumienie Własnych Uczuć:
Twoje doświadczenia z odrzuceniem mogły wpłynąć na to, jak postrzegasz relacje i miłość. Możliwe, że nauczyłeś się chronić swoje uczucia, aby uniknąć bólu, co może prowadzić do tego, że jesteś odbierany jako chłodny i dominujący.
2. Blokady Emocjonalne:
Często, kiedy doświadczamy silnych emocji, takich jak zauroczenie, mogą pojawić się blokady emocjonalne. Może to wynikać z lęku przed odrzuceniem lub z wcześniejszych doświadczeń. Praca nad zrozumieniem tych blokad może pomóc w bardziej swobodnym wyrażaniu uczuć.
3. Praca nad Wrażliwością:
Wrażliwość, którą miałeś w dzieciństwie, wciąż jest częścią Ciebie, nawet jeśli obecnie może być ukryta. Może warto zacząć od małych kroków w kierunku otwarcia się na innych, np. poprzez nawiązywanie głębszych rozmów z zaufanymi osobami.
4. Autentyczność i Akceptacja Siebie:
Bycie autentycznym i akceptowanie siebie takim, jakim jesteś, jest kluczowe. Nie musisz być dominujący ani chłodny, jeśli to nie jest prawdziwe oblicze Twojej osobowości. Poszukiwanie i akceptacja swojej prawdziwej natury może przynieść ulgę i spokój.
5. Komunikacja:
Nauka skutecznej komunikacji emocjonalnej jest ważna. Możesz rozważyć czytanie książek na temat komunikacji emocjonalnej lub uczestnictwo w warsztatach, które pomogą Ci lepiej wyrażać swoje uczucia i potrzeby.
6. Profesjonalna Pomoc:
Rozważ skonsultowanie się z terapeutą lub psychologiem. Terapia może być pomocna w zrozumieniu korzeni Twoich problemów emocjonalnych, w pracy nad traumami z przeszłości i w nauce nowych sposobów radzenia sobie z emocjami.
7. Małe Kroki:
Zmiany nie muszą być drastyczne. Zacznij od małych kroków, takich jak próby otwierania się przed zaufanymi osobami, eksperymentowanie z wyrażaniem emocji w bezpiecznych sytuacjach czy praktykowanie technik relaksacyjnych, które mogą pomóc w radzeniu sobie ze stresem emocjonalnym.
Ważne jest, aby pamiętać, że zmiana wymaga czasu i cierpliwości. Dając sobie przestrzeń i wsparcie, możesz stopniowo otwierać się na bardziej satysfakcjonujące relacje i autentyczne wyrażanie siebie.

To bardzo trudna decyzja "żyć bez miłości", ponieważ każdy z nas bardziej świadomie lub mniej potrzebuje bliskiej osoby w swoim życiu. Z drugiej strony można sobie tylko wyobrazić jak dużo cierpienia musiał Pan doświadczyć chcąc zbliżyć się do drugiego człowieka.
W tej sytuacji warto byłoby wykorzystać terapię schematów aby popracować nad sferą emocjonalną, myślami i zachowaniem aby zmienić swoje przyzwyczajenia i może odrobinę otworzyć się na drugą osobę.
Zapraszam do współpracy.:))