Witam ,mam 60 lat i mam problem z językiem zaczęło się kilka lat temu i problem powraca co jakiś cza

1 odpowiedzi
Witam ,mam 60 lat i mam problem z językiem zaczęło się kilka lat temu i problem powraca co jakiś czas, język piecze pojawiają się na nim nieregularne czerwone plamki na brzegach których są jakby brodawki, po nocy język pokryty jest białym nalotem, poza tym pieką mnie usta są bardzo suche a na górnej wardze widoczna jest ciemniejsza obwódka jakbym pociągnęła usta kredką. Byłam u internisty, alergologa, laryngologa, stomatologa (zęby zdrowe) i brak diagnozy, dostaję nystatynę która nie skutkuje. Do kogo mam się udać by dowiedzieć się co to jest i zacząć to leczyć?
Może Pani skonsultować się jeszcze w Poradni Periodontologicznej/ Chorób Błon Śluzowych Jamy Ustnej (periodontolog to stomatolog specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu chorób tkanek otaczających zęby).
We Wrocławiu taka poradnia działa przy Wydziale Stomatologii Uniwersytetu Medycznego na ul. Krakowskiej 26.

Łączę pozdrowienia
Maciej Zając