Witam Mam bardzo duży problem..Tydzień temu mój partner życiowy ze mną zerwał i nie do konca umiem

3 odpowiedzi
Witam
Mam bardzo duży problem..Tydzień temu mój partner życiowy ze mną zerwał i nie do konca umiem sobie z tym poradzić..Głównym zarzutem i podstawa rozstania z jego strony było to ze stwierdził że ja nie dokonca umiem zaangażować się w Nasz związek że nie umiem się przed Nim otowrzyc i mu zaufać..Nasz związek trwał stosunkowo krótko czyli jakieś 4 miesiące ale spotykaliśmy się od roku..Mieliśmy już 2 poważne kłótnie i kryzysy ale daliśmy radę natomiast cały czas zarzucał mi brak zaangażowania,zaufania, że się nie otworzyłam..Wyznał mi nie raz że mnie bardzo kocha że chce być ze mną do końca życia ale na tym się skończyło ponieważ ostatnio przyszedł 3 kryzys I zrezygnował oznajmiają mi że to nie ma sensu..Bardzo go kocham i mi na Nim zależy..Nasza sytuacja jest o tyle trudna ze on jest kierowca zawodowym i często go nie ma w Polsce..Mimo wszytsko bardzo go kocham i chciałabym żeby wrocil do mnie tylko proszę o radę jak to zrobić????
Dzień dobry,
To bardzo trudny dla Pani czas i rozumiem, z jak silnymi emocjami musi się Pani teraz mierzyć…
To, jak funkcjonujemy w związku zależy między innymi od stylu przywiązania, jaki reprezentujemy. W zależności od tego pojawia się w nas gotowość do zbliżenia a niekiedy unikamy bliskości. Zarzuty partnera mogły wynikać również z tego, że Państwa potrzeby nie miały okazji być wysłuchane i zrozumiane.
Proszę pomyśleć o umówieniu konsultacji ze specjalistą, który nie udzieli rady, jak odzyskać partnera ale skupi się na tym, aby pozwolić Pani zrozumieć, jak Pani funkcjonuje w związku. Jakie są Pani potrzeby, jaki styl przywiązania się u Pani wykształcił, jak komunikować się w relacji. To pomoże Pani zrozumieć wiele kwestii dotyczących związku i podjąć najlepszą dla siebie decyzję oraz zaopiekować się Panią w tym trudnym momencie życia.
Wszystkiego dobrego.
Milena Brzozowska

Dzień dobry, Moment rozstania to czas trudny i bolesny, wiąże się z przejściem żałoby po utracie bliskiej osoby. Na to jak człowiek buduje relacje w dorosłym życiu wpływa fakt jakiego stylu przywiązania doświadczał w dzieciństwie. Różne osoby maja różny poziom potrzeby bliskości. Warto zastanowić się jak Pani rozumie bliskość i zaangażowanie w związku. Myślę, że nie ma recepty na to jak sprawić by partner wrócił. Natomiast może Pani pomóc sobie przejść przez trudny czas i jednocześnie wykorzystać go na lepsze poznanie siebie. Polecam wizytę u psychologa i przeanalizowanie jak funkcjonowała Pani w dzieciństwie i późniejszych relacjach.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Rozstanie po czteromiesięcznym związku, szczególnie kiedy uczucia są silne, może być bardzo trudnym doświadczeniem. Słyszenie, że brakuje zaangażowania lub otwartości, może wywoływać mieszane uczucia i pytania o to, co mogło pójść inaczej.
Praca z psychologiem czy psychoterapeutą różni się znacznie od udzielania rad. Terapia skupia się głównie na wspieraniu klienta/pacjenta w procesie samodzielnego odkrywania, zrozumienia i rozwiązania swoich problemów. Terapeuta pomaga klientowi/pacjentowi w eksploracji własnych myśli, uczuć, doświadczeń i zachowań, co ma na celu zwiększenie samoświadomości i umiejętności radzenia sobie z trudnościami.
Terapeuta może oferować wsparcie, empatię i wiedzę fachową, ale nie narzuca gotowych rozwiązań. Zamiast tego, praca w terapii polega na współtworzeniu przestrzeni, w której klient/pacjent może bezpiecznie badać swoje życie, uczyć się nowych sposobów myślenia i bycia ze sobą oraz z innymi. To proces, który wymaga czasu i jest dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta.
W Pani sytuacji, zamiast szukać konkretnej rady "jak to zrobić", terapeuta mógłby Pani pomóc zbadać i zrozumieć, dlaczego związek się zakończył, jakie są Pani potrzeby i wartości w relacji, i jak może Pani budować zdrowe, spełniające relacje w przyszłości. Praca ta mogłaby również obejmować rozwijanie umiejętności, które wspomogą Panią w otwieraniu się i budowaniu zaufania w relacjach, ale zawsze z uwzględnieniem Pani tempa i gotowości do zmian.