Witam, mam dość złożony problem. Mianowicie mam podejrzenie macicy dwurożnej, niewiadomo tylko czy j

1 odpowiedzi
Witam, mam dość złożony problem. Mianowicie mam podejrzenie macicy dwurożnej, niewiadomo tylko czy jest ona czesciowa czy calosciowa, zeby się tego dowiedzieć powinnam mieć wykonaną laparoskopię z histeroskopią i wtedy ewentualnie dokonać zabiegu. Niestety pojawil sie u mnie problem....wykryto u mnie paciorkowca który uniemożliwia przeprowadzenie badania i zabiegu. Oczywiście podejmowano juz uu mnie próby wyleczenia paciorkowca ale jestem chyba jedyna osobą w Polsce, na którą antybiotyki, irygacje i dozylne kroplówki nie działają. Bardzo chcę zostac mamą, niestety to wszystko odbiera mi te możliwość. Proszę o pomoc co mogę jeszcze w takiej sytuacji zrobić, czy jest w Polsce jakiś specjalista, który ma pomysł co dalej, bo ja nie mam już sił.
Dzień dobry,

Rozumiem, że znajduje się Pani w trudnej sytuacji zarówno emocjonalnej, jak i medycznej. Problemy zdrowotne, zwłaszcza tak skomplikowane i związane z marzeniem o zostaniu mamą, mogą być bardzo obciążające.

Macica dwurożna to wada rozwojowa polegająca na niepełnym połączeniu dwóch przewodów mullerowskich, które zazwyczaj tworzą macicę i pochwę. Może to mieć różne stopnie nasilenia, od niepełnego połączenia (macica dwurożna częściowa) do pełnego braku połączenia, co prowadzi do dwóch oddzielnych jam macicznych (macica dwurożna całkowita). Laparoskopia z histeroskopią to rzeczywiście standardowe postępowanie diagnostyczne, umożliwiające ocenę struktury macicy oraz planowanie ewentualnego leczenia.

Zakażenie paciorkowcem, które utrudnia przeprowadzenie badania i leczenia, jest kolejnym wyzwaniem. Zrozumiałe jest, że Pani frustracja i zmęczenie są ogromne, zwłaszcza w kontekście niepowodzenia standardowych metod leczenia.

W Polsce działa wielu wybitnych ginekologów specjalizujących się w leczeniu niepłodności i wadach rozwojowych macicy. Rozważenie konsultacji w ośrodkach specjalizujących się w leczeniu niepłodności i ginekologii operacyjnej może być dobrym kierunkiem.

W przypadku trudnych do leczenia infekcji warto skonsultować się z kilkoma specjalistami, zarówno ginekologami, jak i mikrobiologami czy specjalistami od chorób zakaźnych, aby zebrać różne perspektywy na możliwe metody leczenia.

W niektórych przypadkach, gdy standardowe metody antybiotykowe zawodzą, lekarze mogą rozważyć inne podejścia, takie jak terapie celowane, immunoterapię czy nowsze strategie leczenia infekcji.

Nie zapominajmy o aspekcie emocjonalnym. Długotrwała walka z problemami zdrowotnymi, szczególnie w kontekście pragnienia posiadania dziecka, może być bardzo obciążająca psychicznie. Wsparcie psychologa lub grupy wsparcia dla kobiet borykających się z podobnymi problemami może okazać się bardzo pomocne.

Bardzo mi przykro, że musi Pani przechodzić przez tak trudny czas. Proszę pamiętać, że ma Pani prawo do drugiej opinii medycznej i nie powinna się Pani obawiać szukania pomocy u innych specjalistów. Każdy przypadek jest inny, a medycyna oferuje wiele możliwości, które mogą okazać się rozwiązaniem również w Pani sytuacji.

Zachęcam do dalszego szukania specjalistycznej pomocy i nie tracenia nadziei. Jeśli ma Pani więcej pytań lub potrzebuje dalszego wsparcia, proszę pisać.

Z poważaniem,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Krzysztof Derwich

Krzysztof Derwich

Ginekolog, Endokrynolog

Poznań

umów wizytę
Renata Jaczyńska

Renata Jaczyńska

Ginekolog, Perinatolog

Warszawa

umów wizytę
Beata Głowińska-Hajder

Beata Głowińska-Hajder

Ginekolog

Łańcut

Jagoda Basista-Broda

Jagoda Basista-Broda

Ginekolog

Kraków

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 76 pytań dotyczących: konsultacja ginekologiczna
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.