Witam mam duży problem . Byłam kiedyś w związku zdradzana . Teraz mam kochającego partnera . Wierzę

2 odpowiedzi
Witam mam duży problem . Byłam kiedyś w związku zdradzana . Teraz mam kochającego partnera . Wierzę że mnie nie zdradzi jednak mam ciągłą potrzebę kontrolowania go . Ciągle sama sobie coś wmawiam . np że pisze z jakimiś dziewczynami na Instagramie mimo że wiem że tam nie jest . Co robić ??
Dodam że korzystam z konsultacji psychologicznych ale chcę dodatkowo otrzymać jakąś poradę . Jak zaufać w 100% ? Jak wygonić z głowy te myśli że pisze z innymi dziewczynami Itp mimo że wiem że tego nie robi bo nie raz sprawdzałam . Jego telefon zawsze leży obok mnie nigdy go nie chowa . Jednak jak tylko gdzieś wyjedzie beze mnie znów zaczynają się myśli że pisze z kimś ( tak jak wspomniałam już . Nie pisze ale moja głowa wmawia mi co innego )
Pomocy ! Bo nie chce go stracić a on już nie może ze mną wytrzymać
Witam. Doświadczenie zdrady pozostaje w nas na zawsze. Od tego w jaki sposób poradziliśmy sobie z tym bolesnym doświadczeniem będzie zależało jak będziemy patrzeć na nowe relacje i partnerów, z którymi się zwiążemy w przyszłości. Jeśli uczucia będące wynikiem wcześniejszej zdrady nie zostały odpowiednio przepracowane mogą powodować pojawianie się wielu niepożądanych i niezrozumiałych emocji i zachowań oraz rzutować na kolejne związki. Jeśli zauważa Pani, że problem narasta, że pomimo braku „dowodów” na brak lojalności ze strony partnera poziom Pani lęku utrzymuje się wciąż na bardzo wysokim poziomie, nie pozwala w pełni na czerpanie satysfakcji ze związku warto zgłębić Pani trudności z pomocą psychologa/ psychoterapeuty. Wierzę, że odpowiednia terapia pomoże Pani zrozumieć swoje emocje, które dyktują potrzebę kontroli i zbudować zaufanie w związku.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dodamy tylko, że w tej sytuacji bardzo przydatna byłaby psychoterapia, może być psychodynamiczna, integracyjna czy nawet poznawczo - behawioralna. Traumę należy przepracować, bo inaczej ona powraca. Tu nie ma prostej rady, czy porady. Uważam, że konieczna jest dłuższa, regularna współpraca z jednym psychoterapeutą i wspólne poszukiwanie rozwiązań w procesie terapeutycznym, przy Pani pełnym zaangażowaniu. Czas trwania takiej terapii trudno określić, bo zależy to od wielu czynników, ale proszę się nastawić raczej na regularną współpracę niż poszczególne konsultacje.
Pozdrawiam Magdalena

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.