Witam Mam dyskopatię stwierdzoną od 2 miesięcy, ale cały czas mnie boli. Czy kiedykolwiek będę mogł

3 odpowiedzi
Mam dyskopatię stwierdzoną od 2 miesięcy, ale cały czas mnie boli. Czy kiedykolwiek będę mogła wrócic do biegania i intensywnych treningów?Jak na razie niestety nie mogę nawet sie rozciągać, bo nie pozwalają mi na to plecy...:)
Stwierdzona dyskopatia jeśli faktycznie prawdziwa leczy się kilka do kilkunastu tygodni. Aby wyleczyła się prawidłowo konieczna jest przejście dobrej rehabilitacji. Bez tego mogą się pojawiać nawroty z coraz gorszym przebiegiem. Powrót do sprawności jest możliwy. Zapraszam do gabinetu.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wszystkie cechy motoryczne (siła, szybkość, elastyczność wytrzymałość) są pochodnymi kontroli motorycznej. Moje doświadczenie w pracy ze sportowcami wyczynowymi utwierdziło mnie, że braki kontroli motorycznej w zadaniach mniej wymagających (mniejsze obciążenie) powodowały wytwarzanie kompensacji w zadaniach trudniejszych aż do momentu w którym ciało nie mogło już wytwarzać kompensacji ( uszkodzenie struktury, uraz).
Im bardziej ciało jest poddawanie większym wymaganiom, tym większa powinna być kontrola ruchu ( a ta z kolei wiąże się z prawidłowością ruchu czyli techniką).
Należy zatem zbadać funkcję bo to zmieniona/ nieprawidłowa funkcja powoduje zmiany w strukturze (usztywnienie/ lub wzmożone/ osłabione napięcie tkanek.
Oczywiście dobrze gdy terapeuta pracując na tkankach znosi doraźnie ból ale jest jeszcze lepiej w perspektywie długoterminowej dla pacjenta/ -tki gdy mu/jej wytłumaczy mechanizm przyczynowo-skutkowy problemu ( co stanowiło przyczynę a nie rezultat problemu, bo rezultat jest raczej oczywisty) i zaproponuje aktywności przywracające prawidłowość w najbardziej zaburzonym elemencie .
Jest to wg mnie jeden z kluczowych kamieni milowych w przejściu od rehabilitacji do wejścia ponownie w sport.
Witam serdecznie.
Prawdopodobnie powrót do pełnej aktywności fizycznej jest możliwy. Niestety wymaga to czasu i pracy zarówno manualnej z fizjoterapeutą na kozetce jak również wykonywanie odpowiednich ćwiczeń, które przyspieszą proces powrotu do pełni zdrowia, a także zabezpieczy Panią przed kolejnymi epizodami. Wymagana w tym przypadku jest konsultacja z fizjoterapeutą/terapeutą manualnym lub osteopatą.
Pozdrawiam
Robert Hetman
RehaKinesio

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.