Witam, Mam dziwny problem z zębami. Od pewnego czasu, czuję jakby mi przeskakiwały. Nawet nie wiem

1 odpowiedzi
Mam dziwny problem z zębami. Od pewnego czasu, czuję jakby mi przeskakiwały. Nawet nie wiem jak to nazwać, coś jak pikanie i nie zawsze to jest jeden i ten sam ząb wydaje się jakby się ruszał, jednak w lusterku nie widać żadnej ruchomości. Dzieje się tak szczególnie gdy zaciskam usta, jest uczucie jakby zęby się nie mieściły i ściskały. Dodam, że nie dawno wyrosły mi dwie górne ósemki i tylko u góry w przednich zębach tak czuje - od trójki do trójki. Bardzo mnie to niepokoi, czy jest możliwość że te zęby mi wypadną? :( Dodam, że mam 20 lat... i wadę zgryzu, którą planuje wyleczyć ortodontycznie w najbliższym czasie. Może to też ma jakiś wpływ? Czy są tutaj stomatolodzy którzy spotkali się już z takim czymś?
Najprawdopodobniej jest to wynikiem przesunięć zębów, na skutek wyrznięcia ósemek. Zęby przednie nie wypadną, ale jeśli faktycznie występuje wada zgryzu, potrzebne będzie leczenie ortodontyczne.