Witam. Mam męża od 11 lat. Oraz dzieci w wieku 14 lat i 2 latka jestem obecnie w ciąży. Z mężem nigd

3 odpowiedzi
Witam. Mam męża od 11 lat. Oraz dzieci w wieku 14 lat i 2 latka jestem obecnie w ciąży. Z mężem nigdy sie nie układało rewelacyjnie. Teraz to juz kompletnie jest zle. Jak mu powiedziałem ze jestem w ciąży zgonil wszystko na mnie ze to moja wina itp . Na początku wrzesnia mialam 1 wizytę u ginekologa. Powiedziałam mu mniej więcej który Tydzień itd. Od tamtej pory ciągle sa kłótnie. Wgl sie nie interesuje mną i dziećmi. Nawet nie spytał co było na kolejnej wizycie. Dosyć zle sie czułam Caly wrzesień przez co obowiązki domowe dopuściłam. Gotowalam tylko obiad bo tyle tylko dalam rade. Maz mowi ze z ciąży robie chorobę. Dawał mi do zrozumienia ze dla niego ważniejsze jest piwo. W domu nie robi kompletnie nic bo szykuje opal na zime. Czuje sie podle. Coraz częściej mam myśli samobójcze. Wydaje mi sie ze rak będzie lepiej. Wsparcie mam zerowe. Nie radze sobie z tym kompletnie. Do tego jeszcze biorę leki na podtrzymanie ciaży.
Rozumiem, że jest Pani obecnie w bardzo trudnym momencie życia i zmaga się Pani z bardzo silnymi emocjami. Myśli samobójcze jako objaw wymagają zbadania i opieki, zachęcam do skorzystania z pomocy psychiatry, który pomoże dobrać leki. Natomiast w poradzeniu sobie tymi emocjami pomocna może być psychoterapia.
Pozdrawiam
Kinga Wrześniewska

Bardzo mi przykro, że musi Pani przechodzić tak trudne chwile. Proszę pamiętać, że nie jest Pani sama. W każdym mieście działają Centra Zdrowia Psychicznego oraz można skorzystać z telefonu zaufania, aby uzyskać pomoc. W przypadku myśli samobójczych warto skorzystać z wizyty u lekarza pierwszego kontaktu oraz psychiatry.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego i dużo siły w podejmowaniu decyzji. Proszę pamiętać, że jest Pani bardzo ważna i proszę zawalczyć o siebie.
Witam serdecznie.

Przede wszystkim, chciałbym wyrazić swoje współczucie wobec trudnej sytuacji, w której się znajdujesz. Ciąża, zajmowanie się domem, opieka nad dziećmi, a jednocześnie przeżywanie konfliktów w związku może być niezwykle obciążające emocjonalnie i fizycznie. Twoje uczucia i reakcje są całkowicie zrozumiałe w tym kontekście.

Po pierwsze, ważne jest, aby zadbać o Twoje bezpieczeństwo i zdrowie psychiczne. Myśli samobójcze, które opisujesz, są sygnałem, że potrzebujesz natychmiastowej pomocy. Gorąco zachęcam do skonsultowania się z lekarzem lub psychologiem. Może to być Twój lekarz rodzinny, psychiatra lub specjalista w dziedzinie zdrowia psychicznego. Nie jesteś w tym sama, a profesjonalna pomoc może przynieść znaczną ulgę.

W Twojej sytuacji ważna jest także wsparcie społeczne. Czy masz kogoś zaufanego, z kim możesz porozmawiać? Może to być przyjaciel, członek rodziny lub nawet grupa wsparcia dla matek lub osób w trudnych związkach. Wsparcie emocjonalne jest kluczowe w takich chwilach.

Co do Twojego związku, komunikacja jest kluczowa, ale wydaje się, że w tym momencie może być trudna do osiągnięcia bez zewnętrznej pomocy. Terapia par może być jednym z rozwiązań, aby spróbować poradzić sobie z konfliktami i nieporozumieniami, które opisujesz jednak rozumiem, że to rozwiązanie może wydawać się teraz niemożliwe do wdrożenia.

Pamiętaj zatem o sobie. Zaniedbywanie własnych potrzeb, zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych, może prowadzić do pogłębiania się problemów. Zastanów się, jakie choćby małe kroki możesz podjąć, aby zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, nawet jeśli będzie to wymagało zmian w Twoim życiu.

Jeśli czujesz się zagrożona lub jesteś w sytuacji, która może być niebezpieczna, proszę szukaj pomocy w lokalnych instytucjach oferujących wsparcie dla osób w trudnych sytuacjach rodzinnych.

Pamiętaj, że masz prawo do szczęścia, bezpieczeństwa i zdrowia dla Ciebie i Twoich dzieci. Nie wahaj się prosić o pomoc, kiedy jej potrzebujesz.