Witam, mam na imię Patryk, mam 24 lata, jestem osobą szczupłą, nie mającą problemów zdrowotnym w ost

1 odpowiedzi
Witam, mam na imię Patryk, mam 24 lata, jestem osobą szczupłą, nie mającą problemów zdrowotnym w ostatnim czasie. Zauważyłem jednak problem, który polega na dziwnym "pulsowaniu" w okolicach pępka, lekko z lewej strony. Przy dotyku nie czuję żadnych problemów, brzuch jest standardowy, bez żadnych zmian skórnych, czy podskórnych, zero uwypukleń, twardych miejsc. Nic mnie nie boli, nie czuję żadnych zmian zdrowotnych, samopoczucie również jest w porządku. Trwa to już kilka dni i naczytałem się niepotrzebnych bzdur w sieci i zacząłem się trochę martwić, gdy doszedłem do artykułów związanych z tętniakami. Najbardziej wyczuwalne jest, gdy leżę, szczególnie na plecach, gdy brzuch jest luźno. Nie jest to w żaden sposób bolesne, ale czuję straszny dyskomfort z tego powodu, gdy np. pracuję, czy zajmuję się sprawami, które nie wymagają konkretnego ruchu (czytanie, korzystanie z komputera). Stosowałem preparaty na polepszanie trawienia i niwelowanie wzdęć - Travisto, Ulgix itp. Nigdy do tej pory nie miałem tego typu problemu, przynajmniej sobie nie przypominam. Dodam jeszcze, że owe pulsowanie jest raczej nieregularne, często znika i pojawia się po kilkunastu minutach, czasami też potrafi nawracać dopiero po kilku godzinach. Najczęściej odczuwalne jest rano, gdy jeszcze leżę po przebudzeniu. Uczucie te mogę porównać do pękających bąbelków w jednym punkcie. Przy uciskaniu brzucha w tym miejscu nie wyczuwam tego pulsowania na palcach. Chciałbym wiedzieć, czy powinienem się obawiać w tak młodym wieków najgorszego, czy niepotrzebnie się martwię. Ciężko dostać się w obecnym okresie pandemicznym do lekarza, dlatego też piszę w tym miejscu. Z góry dziękuję i czekam na odpowiedzi.
Obecność tętniaków nie jest zwykle wyczuwana przez pacjentów w żaden sposób, ich obecność weryfikuje się w USG jamy brzusznej, na podstawie opisu prawdopodobieństwo jest minimalne. bardziej prawdopodobne, że to nadwrażliwość trzewna lub zaburzenie czynnościowe przewodu pokarmowego. Przypominam, że większość lekarzy normalnie przyjmuje mimo pandemii i w razie utrzymywania się dolegliwości i niepokoju z tym związanego proponuję udać się jednak do któregoś z nich :)

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.