Witam, Mam nerwicę lękową i depresję. Psychiatra przepisał mi Depratal 60 mg. Biorę po pół tabletki

2 odpowiedzi
Mam nerwicę lękową i depresję. Psychiatra przepisał mi Depratal 60 mg. Biorę po pół tabletki czwarty dzień. Wczoraj w nocy miałam atak paniki i lęku a ciśnienie miałam 147/95, puls 102. Pierwszy dzień jak zaczęłam brać te tabletki to też miałam wysokie ciśnienie. Boję się brać tych tabletek bo to chyba od nich dostałam takiego ciśnienia (wcześniej przed rozpoczęciem leczenia nie miałam takiego ciśnienia). Od dzisiaj chcę brać po ćwiartce tabletki, bo boję się że znowu będę miała takie ciśnienie. Czy jak kilka dni będę brała po ćwiartce a potem znowu po połówce to może wystąpić zespół serotoninowy (jak będę się dobrze czuła to po połówce a jak źle to po ćwiartce)? Proszę o radę, nie wiem co robić.
Witam.
Proponuję zgłosić się do swojego psychiatry celem modyfikacji dawkowanie lub zmiany leku. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Nie wiem, jak jest w Pani przypadku, ale Depratal stosuje wtedy, kiedy objawy depresyjne znacznie przeważają nad lękowymi i to w takim rodzaju depresyjności, kiedy w widoczny sposób zaatakowany jest napęd. Wszystko dlatego, że lek ten ma działanie noradrenergiczne, co oznacza, że może Panią pobudzać, rozdrażniać, nasilać lęk. "Osłonowo" stosuje się czasem niewielką dawkę neuroleptyku na początku (zastosowanie off-label), włącza lek od bardzo małej dawki lub zamienia na SSRI czyli lek przeciwdepresyjny i przeciwlękowy, który nie ma działania noradrenergicznego, zwykle dobrze działa citalopram lub paroksetyna. Trzeba wrócić do swojego lekarza i jemu zgłosić niepokojące Panią objawy. Każdy pacjent indywidualnie reaguje na leki i nie da się tego w 100% przewidzieć. Warto zaufać jednemu lekarzowi i jego się trzymać. Po Depratalu (duloksetynie), podobnie jak po wenlafaksynie może wystąpić wzrost ciśnienia tętniczego krwi, co jest właśnie skutkiem działania noradrenergicznego.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.