Witam mam nerwice od 2017 roku, i panicznie się boje ,że przez nerwice lękową ,którą mam dostanę sch

2 odpowiedzi
Witam mam nerwice od 2017 roku, i panicznie się boje ,że przez nerwice lękową ,którą mam dostanę schizofrenii ( te lęki mam już pare miesięcy i się wyciszają jakiś czas później powracają ) i jak się czasami nakręcam to wydaje mi się jakbym w mojej głowie słyszała moje imię „Natalia”. Nikt u mnie w rodzinie nie miał schizofrenii tylko nerwice. Co mam zrobić żebym się nie bała schizofrenii? Cały czas o tym myśle ,boje się ,że zwariuje i nie będę świadoma tego co robię.. Ogólnie bardzo dużo myśle o wszystkim i o niczym i już mnie to męczy ,bo się próbuje pocieszyć ,ale wtedy jest jeszcze gorzej.. Jak mogę zmienić moje myśli na pozytywnie i przestać się bać tej schizofrenii?
Witam,
zachęcam do kontaktu ze specjalistą: psycholog/psychiatra/psychoterapeuta.
Po przeczytaniu zapytania mam poczucie, że doświadczane emocje/myśli generują napięcie oraz powodują już znaczny dyskomfort w Pani życiu.
Warto o siebie zadbać, pozwolić sobie pomóc. Praca terapeutyczna pozwala na zrozumienie pewnych schematów funkcjonowania, nawyków oraz zależności np. pomiędzy myślami, emocjami, odczuciami z ciała i zachowaniami. Pozwala również na poznanie skutecznych sposobów/technik radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Uczy elastyczności psych., kontaktu z emocjami i sposobów redukowania napięcia. W mojej ocenie warto o siebie zadbać, pozwolić sobie poczuć się lepiej. Pozdrawiam serdecznie Agnieszka Chojnacka

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Racjonalnie bym odpowiedział, że przez nerwicę nie dostanie Pani schizofrenii, ale wątpię, aby tu chodziło o stronę racjonalną.

Pani lęki przed tym, że Pan zwariuje są jednym z elementów składowych nerwicy.
Proszę podjąć leczenie w jej zakresie. Wskazana jest wizyta u psychiatry oraz podjęcie psychoterapii, najlepiej w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Pozdrawiam i powodzenia!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.