Witam mam nietypowe pytanie, jestem osobą która prawie nie ma uczuć, I reakcji przez co np mój związ

2 odpowiedzi
Witam mam nietypowe pytanie, jestem osobą która prawie nie ma uczuć, I reakcji przez co np mój związek małżeński wisi na włosku, tzn często ciezko pokazać mi uczucia miłości, zainteresowania, np w trakcie rozmów, lub np kłótni milczę, nie potrafię nic powiedzieć zamykam się, zostałem nawet osadzony ze stosuje tzw przemoc(karanie milczeniem) ale to jest mimo wolne, nie potrafię się kłócić, często w trudnych sytuacjach gdzie np żona czy bliski potrzebuje mojej reakcji nie potrafię zareagować, przyznam że zaczyna mnie to samego irytować a także stresować bo to chyba dziwne, mam 31 lat mieszkam zagranicą, ciężko wyjaśnić lekarzom o co.mi chodzi :( pomocy :( zaczynam mieć take stany depresyjne :(
Dzień dobry, po przeczytaniu opisu przeżywanej przez Pana trudności, można zastanowić się czy rzeczywiście "nie ma Pan uczuć" czy raczej trudne jest dla Pana ich wyrażanie. Dobrze byłoby skonsultować się z psychoterapeutą (jeśli przebywa Pan zagranicą można umówić się online) i określić możliwości i cele terapii.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał Cetner

Dzień dobry, w swoim zgłoszeniu podał Pan, że wiele dzieje się w Pana świecie emocjonalnym. Pisał Pan o irytacji, o swoich obawach i o stanach depresyjnych. To co mnie zatrzymuje to to, że wskazuje Pan, że głównie w momentach bardzo emocjonalnych, kiedy jest Pan z żoną to trudno jest Panu być w kontakcie z własnymi emocjami i odpowiadać na żony potrzeby. Wydaje się, że z Pana krótkiego opisu wynika, że problemem nie jest to, że Pan nic nie czuje, tylko to, że coś Pana wycofuje z emocjonalnej bliskości i przeżywania swojego świata wewnętrznego. Jeżeli chciałby Pan lepiej zrozumieć swój świat emocjonalny to zapraszam na spotkanie online .