Witam. Mam obecnie ponad miesięcznego syna. Od praktycznie 2go tygodnia życia zaczął mieć problemy z

1 odpowiedzi
Witam. Mam obecnie ponad miesięcznego syna. Od praktycznie 2go tygodnia życia zaczął mieć problemy z brzuchem. Miał takie ataki płaczu, że ciężko było go uspokoić. Zaliczony pediatra, usg brzucha, fizjoterapeuta. Czekamy jeszcze na wizytę u gastrologa. Obecnie jest mniej tych ataków, ale nadal są mocne gdzie ciężko go uspokoić. Do tego doszedł od jakiś 2 tygodni totalny regres snu w dzień. Potrafi przespać max 2-3 godziny łącznie. Jak uśnie to po 20 minutach się kręci i wybudza. W nocy jest trochę lepiej, ale nie śpi spokojnie tylko też się kręci. Karmie MM Nutramigen z zalecenia lekarza. Nie da się wprowadzić żadnej rutyny czy regulanych karmień. Bardzo mnie martwi ten brak snu w dzień. Jestem na skraju wytrzymałości.
Brzmi, jak opis nasilonych kolek, być może w wyniku nietolerancji laktozy albo uczulenia na białko- tak sądzi też lekarz, który przepisał Nutramigen. Są bardziej specjalistyczne mleka, ale do zalecenia przez gastroenterologa. Dorażnie obecnie należy oprócz Nutramigenu podawać espumisan, czy inny preparat simeticonu w kroplach dla niemowląt- przeciwko wzdęciom. W ciągu dnia układać dziecko na brzuszku- na płaskiej powierzchni, pod kontrolą. Czasem zmiany pozycji maluszka ( sam nie jest w stanie) pomagaja w perystaltyce oraz w pozbywaniu się gazów z brzuszka. Warto, aby mama uzyskała pomoc- czy od ojca dziecka , czy od babci, siostry itd. ..Np. niech ktoś inny idzie z maluchem na spacer a Pani się wyśpi. Albo iśc na spotkanie/ do sklepu/ na herbatę z partnerem a dziecko zostanie z kimś zaufanym. "Na skraju wytrzymałości" sa mamy, które cały czas czuwają nad maluchem, bez chwili odpoczynku. Bycie " na nasłuchu" w drugim pokoju to absolutne nie to- i tak jest Pani w trybie czuwania...