Witam, mam od kilku lat problem z bólem obu kolan, takie przeszywanie prądem i ból w zgieciu kolan z

4 odpowiedzi
Mam od kilku lat problem z bólem obu kolan, takie przeszywanie prądem i ból w zgieciu kolan z tyłu, głównie wieczorem i w nocy do tego stopnia że kolano i cała noga w pewnych momentach tak ja aż szarpie, robiłam badania na rzs, doppler,wyniki ok, usg oraz rentgen na których wyszło że przemieszcza mi się rzepka, lekarz zalecił rehabilitację krioterapia, jonofereze lecz nic to nie dało, kolana jak bolały tak bolą, smaruje voltarenem z marnym skutkiem, ibuprom też nic, proszę poradzić co robić bo to jest już nie do zniesienia, dziękuję
Powyższy opis jest charakterystyczny dla długo trwających problemów z dolną częścią lędźwiowego odcinka kręgosłupa z zajętym tylnym łańcuchem biomechanicznym. Hipoteaz: Receptory podrażniane są w zbyt napiętej spoczynkowo powięzi i na poziomie rdzenia dochodzi do odruchowych wyładowań w postaci drgania, skurczów mm łydek, stóp... Można to z powodzeniem leczyć metodami manualnymi. Trzeba iść do doświadczonego fizjoterapeuty - ortopedycznego terapeuty manualnego lub/i pracującym metodami powięziowymi.
Sugeruję wizytę: Rehabilitacja - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

By z powodzeniem leczyć narząd ruchu należy odpowiednio badać tenże narząd w podanej poniżej priorytetowo kolejności: 1. ocenę posturalną - które grupy/ łańcuchy mięśniowe są najbardziej zaangażowane u ciebie w aktywności posturalne? Czy objawy występujące w danym obszarze powstały w wyniku działania łańcucha przyczynowego czy są jedynie reakcją na działanie innego łańcucha będącego przyczyną?.
2. poprzez ruch (badanie czynnościowe), ruchy bierne i aktywne
3. badanie palpacyjne ( dotykową ocenę stanu tkanek/ narządów)
4. dodatkowe badania ( w tym badania obrazowe)- badania te co najwyżej mogą potwierdzić /zaprzeczyć zaistniałym następstwom ciągu przyczynowo-skutkowego, dającego takie a nie inne objawy w problematycznym obszarze.
Wg mnie powinieneś/ - powinnaś skorzystać z konsultacji u fizjoterapeuty/ -tki pracującego z całym ciałem Pacjenta.
Hasła pomocne przy wyborze danego specjalisty to:
model tensegracyjny/ biotensegracja, łańcuchy mięśniowo-stawowe GDS, manipulacja powięzi Stecco, Kinetic Control, techniki powięziowe i membranowe Peter Schwind, Anatomy Trains, Integracja Strukturalna.
Życzę powodzenia,
Daniel

Problem zlokalizowany w odc lędźwiowym kręgosłupa nie zawsze daje objawy zlokalizowane w lędźwiach. Oprócz zaproponowanej fizjoterapii warto spotkać się z ortopedą w celu przeprowadzenia badania fizykalnego, wdrożenia ew. leczenia miorelaksacyjnego oraz poszerzenia diagnostyki obrazowej w celu wykluczenia obecności zmian strukturalnych. Pozdrawiam
Proponuję udać się na konsultację do reumatologa.